بلوک هبلکس چیست ؟ - بررسی بلوک سبک هبلکس (بلوک سفید هبلکس) - شرکت سازه سبک آرسام
ورود و ثبت نام 0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

mini cart
بلوک هبلکس چیست ؟

بلوک هبلکس چیست ؟

جدیدترین و پرفروش ترین بلوک ساختمانی که با فرآیندی متفاوت از سایر بلوک های ساختمانی ساخته می شود، بلوک هبلکس است. اگر با انواع مصالح ساختمانی آشنایی کافی نداشته باشید شاید ندانید که بلوک هبلکس چیست ؟
هر چند که بلوک سبک هبلکس در صنعت ساختمان و بلوک های ساختمانی حرف اول را می زنند اما با این اوصاف ما با در اختیار گذاشتن این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با این بلوک به شما می دهیم.
پس با سیپورکس تا انتهای این مقاله همراه باشید.

بلوک هبلکس چیست ؟

بلوک هبلکس نوعی بلوک سبک ساختمانی محسوب می شود که در ساختار خود از مقدار زیادی هوا تشکیل شده است. علت سبکی هم وجود هوا در این بلوک است. در ابتدا اشاره کردیم که این بلوک از فرآیندی متفاوت نسبت به دیگر بلوک های سنتی ساخته شده است. منظور از فرآیندی متفاوت چیست؟!!
شاید تا به حال اسم بلوک اتوکلاوشده به گوشتان خورده باشد. بلوک اتوکلاو یا بلوک aac در دستگاه هایی به نام اتوکلاو پخته می شوند. در این دستگاه های اتوکلاو برای ساخت بلوک، نیاز است که در دمای زیادی بلوک قرار بگیره و تحت فشار و دمای زیاد بلوک هبلکس ساخته می شود. به دلیل این که بلوک هبلکس تحت فشار و دمای زیادی قرار گرفته به این ترتیب انتظار می رود که مقاومت بالایی هم داشته باشد.
این مقاومت بالا یکی از مزیت های این بلوک ساختمانی محسوب می شود که در ادامه با مزایا و معایب بلوک هبلکس بیشتر آشنا خواهید شد.

بلوک سفید هبلکس از چه موادی ساخته شده است ؟

در ساختار بلوک سفید هبلکس که از جنس بتن است، به غیراز هوا که در متن فوق اشاره کردیم از موادی همچون ماسه، سیمان، سیلیس، گچ، آهک و پودر آلومینیوم ساخته شده است. هر کدام از موادی که ذکر کردیم با درصدهای معینی در ساختار این بلوک ترکیب شده اند که در نهایت تحت فشار موجود در دستگاه های اتوکلاو پخته می شوند. بلوک سیپورکس هم دقیقا از نظر مواد تشکیل دهنده مانند هبلکس می باشد. اگر دوست دارید از مقدار دقیق این ترکیبات در ساخت این بلوک بیشتر بدانید، خواندن مقاله ” بلوک aac از چه ساخته می شوند ؟ ” را پیشنهاد می کنیم.

مزایا و معایب بلوک هبلکس چیست ؟

مزایای این بلوک ساختمانی به حدی است که معایب آن اصلا به چشم نمی آید. در ادامه با این ویژگی ها آشنا شوید.

مزایای بلوک سفید هبلکس را بدانید

بلوک هبلکس بلوک سبک

بلوک سبک در ساختمان سازی برای کاهش بار مرده ساختمان زیاد مورد استقبال قرار می گیرد. دیوارهای ساخته شده با بلوک سبک وزن کمتری دارند که این مزیت بزرگی است. بلوک هبلکس، بلوک سیپورکس، بلوک لیکا، بلوک پرین و… نمونه های پرکاربردی از بلوک سبک به شمار می آیند. با مراجعه به مقالات سایت می توانید اطلاعات جامع تری در مورد انواع بلوک سبک بدست آورید.

مزیت بلوک سبک در ساختمان سازی

مزیت بلوک سبک سیپورکس در ساختمان سازی

بلوک هبلکس بلوک عایق

بلوک عایق بحث مهمی در صنعت ساختمان است که این روزها رعایت و استفاده از آن به نفع مالک، سازنده و افرادی که در ساختمان ساکن هستند.

بلوک هبلکس عایق صوت و حریق

عایق صوت و عایق حریق از مهم ترین مواردی است که یک بلوک ساختمانی باید دارای آن باشد. فرقی نمی کند که ساختمان دارای چه کاربری باشد، مسکونی، تجاری، اداری و… باید در مقابل صوت و حریق مقاومت بالایی داشته باشد.

بلوک هبلکس مقاوم در برابر زلزله

مقاوم بودن سازه و تحمل بار ساختمان در مواجه با زلزله عامل مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای کرد. با زلزله هایی که در اکثر شهر و استان های نزدیک اتفاق افتاده و شاهد خرابی های آن بوده ایم، بهتر است مصالحی را انتخاب کنیم که در مقابل زلزله مقاومت بالایی داشته باشند. یکی از این مصالح، بلوک سبک هبلکس است که در مقابل زلزله مقاومت بالایی دارد.

ضریب جمع شدگی پایین بلوک

ضریب جمع شدگی را می توان به عنوان یکی دیگر از مولفه های فنی و البته بسیار ایده آل در رابطه با بلوک های هبلکس دانست. در واقع اغلب محصولات بتنی زمانی که در معرض فشار قرار می گیرند، بخشی از فضای خالی خود را از دست می دهند. به عبارت ساده‌تر آنها فشرده می شوند. این فشردگی موجب بروز ترک و درز های مختلف در دیوار شما می شود. به همین جهت است که هر اندازه یک محصول بتنی ضریب جمع شوندگی کمتری داشته باشد، می‌توان عنوان کرد که آن محصول می تواند انتخاب ایده‌آل تری برای شما باشد. در این زمینه باید عنوان کنیم که بلوک های هبلکس دارای ضریب جمع شوندگی بسیار پایینی هستند. به گونه‌ای که میزان آن ها نسبت به ستون های بتنی و حتی بلوک های لیکا و آجر هم کمتر است. این در نوع خود باعث شده تا عمر سازه های ساخته شده به وسیله بلوک های هبلکس افزایش یابد.

وزن اندک بلوک هبلکس

وزن اندک را می توان از دیگر مزیت های بی نظیری دانست که باعث شده تا بلوک های هبلکس نسبت به همتایان خود متمایز باشد. در واقع باید عنوان کنیم که بلوک هبلکس در مقایسه با سایر بلوک های هم رده دارای وزن بسیار کمی می باشد. این وزن اندک به نوبه خود سرآغاز تمامی مولفه هایی بوده که باعث تفاوت این محصول با سایرین شده است. می توان دلیل وزن اندک این دسته از محصولات را، ساختار متخلخل آن ها دانست که یه نوبه خود جرم آن ها را کاهش داده است. این وزن اندک موجب افزایش مقاومت آن ها در برابر زلزله، سهولت در حمل و نقل، اجرای سریع‌تر و البته عایق بودن بیشتر آن ها شده است. به عبارت ساده تر این فاکتور عاملی بوده که بلوک هبلکس را به طور کامل از سایر بلوک های هم رده متمایز نموده است.

اجرای تاسیسات ساده تر روی بلوک سبک

یکی از معضلاتی که اغلب بنایان و معماران با آن مواجه هستند، تبیین جایگاه لازم برای تاسیساتی نظیر سیستم برق و لوله کشی می باشد. بدین صورت که آن ها می بایست برای عبوری اجزای این تاسیسات، فضای لازم را ایجاد نمایند. متاسفانه اغلب مصالح نظیر بلوک های لیکا، سفال و آجر موانع زیادی را در این زمینه ایجاد می کنند. به گونه‌ای که غالباً نمی‌توان به شیوه‌ای مناسب شکل آن ها را برای عبور این تاسیسات تغییر داد. این در حالی است که بلوک هبلکس به طور کامل به وسیله اره قابل برش هستند. این موضوع کمک می کند تا بنایان بتوانند در ساده ترین وجه ممکن، شکل ساختاری این محصولات را تغییر داده و فضای لازم برای عبور لوله و سیم های مختلف را در آن ها تعبیه نمایند. این فاکتور به نوبه خود اجازه می‌دهد تا این دسته از بلوک ها به انتخاب بهینه تری برای اجرای ساختمان ها و آپارتمان های بزرگ تبدیل شوند.

حمل و نقل راحت بلوک هبلکس

باتوجه به این که سایز بلوک های سبک هبلکس  متنوع است و بزرگتر از بلوک های سنتی است به همین دلیل حمل و نقل آن سریع تر و راحت تر صورت می گیرد. حمل آسان بلوک های ساختمانی برای خیلی از سازندگان دارای اهمیت است. به همین دلیل انتخاب هبلکس یکی از گزینه های مناسب است.

هزینه کمتر بلوک هبلکس

برای استفاده بلوک های سنتی نیاز است که از گچ، ماسه و سیمان استفاده کرد تا بتوان بلوک ها را کنار هم قرار داد. یعنی علاوه بر خرید بلوک سفید، باید ماسه، سیمان و گچ هم خریداری کرد که این مبالغ جزء هزینه های جانبی محسوب می شود. اگر بلوک سفید هبلکس یا بلوک سفید سیپورکس بخرید دیگر به خرید ماسه، سیمان و گچ و… نیازی ندارید. به دلیل این که این بلوک ها برای چسبیدن و کنارهم قرار گرفتن نیازی به این مصالح ندارند. در نتیجه هزینه های جانبی برای خرید آن مصالح حذف می شود که این از مزایای این بلوک محسوب می شود.

کاهش هزینه ساخت و ساز

چگونه هزینه ساخت و ساز را کاهش دهیم؟

معایب بلوک هبلکس چیست ؟

در کنار این همه مزایایی که برای این نوع بلوک سبک ذکر کردیم باید معایب آن را هم ذکر کنیم. این بلوک در دیوارهای غیر باربر استفاده می شود و در دیوارهای باربر از آن نمی توان استفاده نمود.
قیمت بلوک هبلکس در مقایسه با دیگر بلوک ها کمی بالاتر است.

چگونگی اجرای دیوار به کمک بلوک هبلکس

همانگونه که عنوان کردیم، بلوک های هبلکس در مقایسه با سایر بلوک ها، تفاوت های بنیادی دارند. البته این تفاوت ها به نحوه ساخت و ویژگی های آن حیاتی آن ها ختم نشده است. در واقع این دسته از محصولات به شیوه ای متمایز هم اجرا می شوند. باید عنوان کنیم که اغلب مصالح ساختمانی با استفاده از ملات های سنتی نظیر سیمان و یا گچ اجرا می‌شوند. این در حالی است که بلوک های هبلکس با استفاده از چسب مخصوصی به همدیگر متصل می شوند. به عبارت ساده تر نمی توان برای اتصال بلوک های هبلکس از سیمان و موارد مشابه استفاده کرد. بلکه بایستی از چسب ویژه آن ها استفاده نمود که غالباً توسط شرکت سازنده ارائه می شود.
این چسب ها به دلیل سازگاری ویژه‌ای که با ساختاری بلوک دارند، می توانند در ساده ترین وجه ممکن اتصال بین آن ها را تسهیل نمایند. از طرفی دیگر به کارگیری آن ها باعث می شود تا وزن کلی ساختمان کاهش پیدا کرده و در نتیجه مقاومت سازه در برابر زلزله و حوادث طبیعی افزایش یابد. نکته قابل توجه دیگری که در این میان وجود دارد، اجرای سریعتر به وسیله چسب ها می باشد. در واقع اجرای یک دیوار به کمک این چسب ها می تواند سرعت کار را تا دو برابر افزایش دهد؛ چرا که شیوه استفاده بسیار ساده ای داشته و اغلب افراد می‌توانند در ساده‌ترین وجه ممکن از آن استفاده نمایند. ترکیب کلی این عوامل در کنار همدیگر باعث شده تا اجرای یک ساختمان به کمک بلوک های هبلکس گزینه ای بسیار ایده آل تر برای پروژه هایی با محدودیت زمانی باشد؛ چرا که ضمن افزایش سرعت کار، مقاومت بالایی را هم به همراه خواهد داشت.

سرعت اجرا بالا بلوک هبلکس

سرعت اجرا بالا بلوک هبلکس

مدل های مختلف بلوک هبلکس

ویژگی ها و مزیت های منحصر به فرد بلوک های هبلکس موجب شده تا این دسته از بلوک ها طی یک قرن گذشته با استقبال بسیار زیادی مواجه شوند. بر همین مبنا هم بوده که شرکت های سازنده و تولید کنندگان انواع گوناگونی از آن ها را ساخته اند. هر یک از این تولیدکنندگان بسته به خلاقیت خود، تغییراتی در ساختار آن ایجاد کرده اند. به گونه ای که این روزها بیش از ۲۲ نوع بلوک هبلکس در بازار وجود دارد که هر کدام از آن ها طرح و ابعاد گوناگونی دارد. نکته قابل توجه این است که هر یک از این مدل ها برای بخش خاصی از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

برای مثال بلوک های هبلکس با ضخامت کمتر، عموماً برای حصار کشی مناسب هستند. حال این که بلوک های با ضخامت بیشتر می‌توانند برای دیوارهای داخلی و دیوارهای باربر هم مورد استفاده قرار گیرند. این تنوع بسیار بی نظیر باعث شده تا مشتریان و بنایان انتخاب های بیشتری را برای ساخت یک سازه به وسیله بلوک هبلکس در اختیار داشته باشند. به گونه ای که آنها می توانند متناسب با بودجه و البته نوع بنای خود از بلوک هبلکس ویژه استفاده نمایند. این فاکتور در نهایت میزان تقاضا برای خرید بلوک سفید هبلکس را به طرز چشمگیری افزایش داده است.

نکات مهم برای بلوک هبلکس چیست ؟

همانگونه که اشاره کردیم، در طی یک قرن گذشته تعداد زیادی از کارگاه ها و برندهای مختلف به سمت تولید بلوک های هبلکس جذب شده اند. این فاکتور به نوبه خود تنوع زیادی را در بازار ایجاد کرده است. اگرچه این تنوع در نوع خود می تواند بسیار مفید باشد، اما گاهی منجر به سردرگمی مشتریان شده و آن ها را دچار اشتباه می کند. از طرفی دیگر گاهی اوقات قیمت بلوک هبلکس متناسب با فاکتورهای مختلفی تغییر می کند که مشتریان از آن آگاهی ندارند. همین مورد باعث می‌شود تا در زمان انتخاب نتوانند تصمیم گیری‌های صحیحی داشته باشند. ما در ادامه برخی از نکات موثر بر روی قیمت بلوک هبلکس و نکات مهم برای خرید بلوک سفید هبلکس را خدمت شما عزیزان ذکر کرده‌ایم.

ابعاد بلوک هبلکس

ابعاد بلوک هبلکس را می توان از جمله فاکتورهای مهمی دانست که می‌تواند بر روی قیمت این محصولات تاثیر مستقیمی داشته باشد. در واقع این روزها تنوع بسیار زیادی در ابعاد وجود دارد که هر کدام از آن ها نیز دارایی شکل و ساختاری گوناگون می باشد. بدیهی است که هر اندازه ابعاد این تولید افزایش پیدا کند، در نهایت قیمت آن ها نیز بیشتر می‌شود. در نظر داشته باشید که حتماً ابعادی را انتخاب نمایید که متناسب با محل سازه شما باشد. این موضوع مانع از هدر رفت هزینه های شما می شود. برای فهمیدن ابعاد دقیق مورد نیازتان می‌توانید از معماری یا بنا کمک بگیرید

بلوک هبلکس سایز 10

سایز بلوک هبلکس

برند تولید کننده بلوک سبک

برند تولید کننده را می توان یکی دیگر از مولفه های بسیار مهمی دانست که تاثیر مستقیمی بر روی قیمت بلوک هبلکس دارد. در واقع این روزها بلوک هبلکس توسط تعداد زیادی از کارگاه ها و شرکت ها تولید می شود. هر یک از این برندها ویژگی های اختصاصی خود را دارند که موجب می شود تا برای طیف خاصی از مشتریان مناسب باشند. برای مثال برخی از برای آن ها به جای آهک از پودر سیلیس یا خاکستر استفاده می‌کنند. مازاد بر این طیف دیگری از آن ها تنوع ابعاد و ساختار بیشتری دارند. این موضوعات موجب شده تا قیمت آن ها هم با یکدیگر متفاوت باشد. بر همین مبنا بهتر است در زمان انتخاب به برند سازنده هم دقت ویژه‌ای داشته باشید.

قیمت بلوک هبلکس

یکی از مهمترین مواردی که باید در زمان خرید بلوک سفید هبلکس به آن دقت کنید، قیمت نهایی محصول می باشد. همانگونه که اشاره کردیم، این تولیدات توسط برندها و شرکت های گوناگونی تولید می شود که هر یک از آن ها مطابق با سیاست گذاری های ویژه خود عمل می کنند. برای مثال برخی از آنها مواد اولیه را در تیراژ بیشتری خریداری می‌کنند و تولیدات خود را در ابعاد کوچکتری ارائه می دهند که این موضوع باعث می‌شود تا قیمت های مناسب تری داشته باشند. افزودن این موارد فاصله مرکز خرید تا کارخانه از دیگر مواردی است که می تواند بر روی قیمت بلوک سفید هبلکس تاثیر گذار باشد؛ چرا که موجب کاهش هزینه های حمل و نقل می شود. تفاوت در این مولفه ها باعث شده تا این دسته از محصولات هم متفاوت باشند.
ما در شرکت سازه سبک آرسام سعی کرده ایم تا مناسب ترین قیمت ها را برای مشتریان خود ارائه دهیم؛ لذا اگر به دنبال خرید بلوک سفید هبلکس هستید، می توانید هم اکنون با کارشناسان ما در این شرکت تماس حاصل فرموده و اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

7 دیدگاه دربارهٔ «بلوک هبلکس چیست ؟»

محمد امینی گفت:

مطلب کاملی بود.

رضا موسوی گفت:

ابعاد و سایز بلوک هبلکس به چه صورته؟

سایز بلوک هبلکس شامل: 10*25*60 سانتیمتر – 15*25*60 سانتیمتر – 20*20*60 سانتیمتر – 20*25*60 سانتیمتر – 8*25*60 سانتیمتر
با انتخاب لینک زیر میتونید از سایر مشخصات بلوک هبلکس یا سیپورکس مطلع شوید.
https://siporex.ir/product-category/siporex-block

hamed yazdani گفت:

سلام ما 13 سال پیش از بلوک های هبلکس شما استفاده کردیم اما دقیقا یادمون نمیومد از کجا خرید کردیم و الان یه پروزه داریم دنبال بلوک بودم که شمارو پیدا کردم خیلی زیاد از بلوک های هبلکس شما راضی بودیم و باز هم میخواهیم از شما خرید بلوک هبلکس را انجام بدیم و یه چیز دیگه وبسایتتون نسبت به اون موقع خیلی جالب تر و کاملتر هستش من تمامی ویدئو هاتون را مشاهده کردم عالی بودن، خدا قوت

سلام دوست عزیز ممنون از حسن توجه شما به وبسایت ما و اینکه از بلوک های هبلکس ما استفاده کردین و راضی بودین باعث باعث افتخار ما هستش، ما در خدمت شما هستیم میتونید تماس بگیرید و ثبت سفارش رو انجام بدین

مجتبی عبادی گفت:

سلام
میخوام بلوک هبلکس بخرم اما نمیدونم چه ابعادی بگیرم و اینکه به خدمت شما برسونم متراژ خونمون 80 متر هستش و قراره دو طبقه باشه آیا برای تمامی قسمت ها لازم هست که از یه ابعاد استفاده شود، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

سلام دوست عزیز
برای پاسخ به سوال شما بهترین گزینه استفاده از بلوک هبلکس سایز 10 می باشد و از بلوک 8 بیشتر به عنوان پارتیشن استفاده می شود و همچنین از بلوک 15 و بلوک 20 برای فضاهای جانبی و بین پله ها استفاده می شود، جهت راهنمایی خرید بلوک هبلکس با شماره 02188780480 تماس بگیرید تا کارشناسان فروش راهنمایی بیشتری در خصوص خرید ابعاد بلوک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

پیش از اقدام به خرید بلوک سبک AAC و چسب بلوک هبلکس می توانید از کارشناسان فنی ما در این حوزه راهنمایی بگیرید و سپس اقدام به خرید بلوک سبک هبلکس کنید.

              02188780480 داخلی 104

مقالات مرتبط :

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا مطالب مورد نظر را دانلود کنید

@ کلیه امتیاز سایت متعلق به سازه سبک آرسام میباشد.