قیمت بلوک هبلکس 1403

قیمت بلوک سبک هبلکس

چرا بلوک‌های سفید سیپورکس و هبلکس به‌ صرفه هستند؟ قیمت بلوک هبلکس چقدر است؟ چه میزان هزینه‌ ای برای ساخت یک دیوار هبلکسی باید پرداخت؟ مزایا و معایب بلوک هبلکس، این سوالات هنگام انتخاب بلوک‌های ساحتمانی بسیار مورد توجه هستند.

بلوک هبلکس چیست؟

بلوک هبلکس (سیپورکس) را می توان جزو بهترین و البته ایده آل ترین مصالح ساختمانی دانست که در طی چند دهه اخیر در میان ایرانیان نفوذ کرده اند. این دسته از محصولات در مقایسه با بلوک های همتای خود، دارای مزایای بسیار منحصر به فردی هستند که آن ها را برای انجام وظایفشان مناسب می کند.

این دسته از بلوک ها با استفاده از سیمان، ماسه، خاک سیلیسی ، پودر آلومینیوم و ترکیبات دیگر ساخته می شوند. مجموع این ترکیب ها در کنار همدیگر موجب یک واکنش شیمیایی می شود که باعث می شود تا ماده به دست آمده همچون یک کیک پف کند. پس از آن ترکیب به دست آمده را درون قالب های مخصوصی می ریزند.

درون این قالب ها جریان هوا را بدان تزریق می کنند تا کاملاً متخلخل شود. این فرآیند را اصطلاحا اتوکلاو می گویند و به همین جهت است که به بلوک های سفید هبلکس هم بلوک های اتوکلاو شده گفته می شود. پس از این اقدام بلوک ها خشک شده و سپس آماده استفاده می شوند.

چنین فرآیند بی نظیری نه تنها موجب مقاومت بلوک های سفید می شود، بلکه وزن آن ها را نیز به حداقل حالت ممکن کاهش می‌دهد.چنین فاکتور بی‌نظیری باعث شده تا بلوک های سفید هبلکس در برابر ضربات مختلف دوام بالایی داشته باشند. از طرفی دیگر آن ها می توانند عایق حرارتی و دمایی مناسبی باشند.

ترکیب این عوامل در کنار همدیگر موجب شده تا تقاضای زیادی برای خرید بلوک هبلکس ایجاد شود. با این اوصاف تعداد زیادی از این متقاضیان، اطلاعات دقیقی در رابطه با قیمت بلوک سفید هبلکس و عوامل موثر بر روی آن ندارند. همین مورد هم باعث می شود تا در زمان خرید های خود دچار سردرگمی و اشتباه شوند. ما در ادامه قصد داریم تا مروری بر روی قیمت بلوک سفید هبلکس داشته باشیم و عوامل موثر بر روی این قیمت را هم برای شما عزیزان شرح دهیم.

قیمت بلوک هبلکس تهران چقدر است؟

قیمت و خرید بلوک سفید
خرید بلوک سفید سیپورکس هبلکس

اگر میخواهید از مزایای بلوک های سبک AAC بیشتر مطلع شوید این مقاله را حتما دنبال کنید: بلوک AAC چیست؟ مزایا و معایب بلوک AAC

نخستین سوالی که اغلب کاربران از ما می‌پرسند، قیمت بلوک سفید هبلکس می باشد. در واقع هدف اغلب شما عزیزان هم از مطالعه این مقاله، رسیدن به پاسخ این سوال می باشد. در گام اول باید عنوان کنیم که قیمت بلوک سفید هبلکس می‌تواند به عوامل بسیار مختلفی بستگی داشته باشد. ما این عوامل را در ادامه برای شما ذکر کرده ایم.

با این اوصاف باید عنوان کنیم که قیمت بلوک های سفید هبلکس در مقایسه با سایر مصالح هم رده بسیار مناسب می باشد. زمانی که بخواهید ویژگی ها و البته مزایای منحصر به فرد این بلوک ها را با قیمت آن ها مقایسه کنید، به سادگی متوجه می شوید که در رقم بسیار معقولی عرضه می‌شوند.

در واقع قیمت این بلوک ها متناسب با ابعاد آن ها تغییر می کند. اما در حالت کلی قیمت بلوک های سفید هبلکس از ۹ هزار تومان شروع شده و تا ارقام بالاتر هم ادامه پیدا می کند. البته مجدد تاکید می کنیم که قیمت این محصولات متناسب با فاکتورهای مختلفی نظیر نوع فروشنده، برند تولیدکننده، نوع بلوک، ابعاد آن و موارد دیگر تغییر می‌کند.

لذا ممکن است در بازار قیمت های پایین تر و بالاتری را هم بیابید. اما در حالت کلی قیمت این محصولات تفاوت چندان زیادی با بلوک های عادی یا بلوک های سفالی ندارد. این در حالی است که مزایا و ویژگی های آن ها می تواند به مراتب بهتر و ایده آل تر از نمونه های دیگر باشد. همین مورد هم باعث شده تا طی چند سال گذشته تقاضای بسیار زیادی برای خرید آن ها شکل می گیرد.

عوامل موثر بر روی قیمت بلوک هبلکس 1402

بلوک سفید هبلکس هم مانند سایر مصالح ساختمانی موجود ایران دارای جنبه های مختلفی است که تحت تأثیر عوامل و البته مولفه های مختلفی تغییر می‌کند. بدیهی است که هر اندازه این مولفه‌ها پررنگ تر باشد، قیمت بلوک سفید هبلکس هم تغییر خواهد کرد. مازاد بر این، تفاوت قیمت های مختلفی هم دیده می شود.

برای مثال قیمت بلوک سفید هبلکس در تهران با قیمت این محصول در اقصی نقاط کشور متفاوت می باشد. ما در ادامه سعی داریم تا عوامل موثر بر روی این تغییرات قیمت را برای شما عزیزان ذکر کنیم تا بتوانید بدین ترتیب تصمیم‌گیری‌های بهتری داشته و با دید بازتری انتخاب های خود را انجام دهید.

نکات مهمی که در خرید بلوک سفید باید بدانید:

برند تولید کننده بلوک سبک

بلوک سفید هبلکس در واقع یک نوع بلوک اتوکلاو شده یا acc است. این دسته از بلوک سفید برای نخستین بار در اروپا تولید شدند. اما محبوبیت و البته مزایای بسیار زیاد آن ها باعث شد تا در طی سال های گذاشته پای آنان به کشورهای مختلفی باز شود.

بر همین اساس هم بوده که تا به این لحظه انواع مختلفی از برندها و شرکت های تولید کننده نسبت به ساخت بلوک سفید هبلکس اقدام کرده اند. این شرکت ها هرکدام تحت عنوان برند یا نام خاصی نسبت به ساخت این محصولات اقدام کردند. برای مثال بلوک سیپورکس و… از جمله برندهای تولید کننده این محصولات به حساب می آیند.

هر یک از این برندها تفاوت های خاصی با همدیگر دارند. برای مثال نحوه بسته بندی، قالب های تولید، تعداد کارگر و … می‌تواند بر روی قیمت نهایی این محصولات تاثیر بگذارد. در این میان بلوک های اتوکلاو تولید شده توسط برند هبلکس قیمت‌های مناسب‌تری نسبت به نمونه های دیگر دارد.

همین مورد باعث شده تا تولیدات این برند نسبت به سایرین محبوبیت بیشتری را در میان ایرانیان کسب کند. البته باید این موضوع را خاطرنشان کنیم که ساختار و مواد تمامی آنها یکسان می باشد. چرا که همه آن ها دارای فرمولاسیون و روش ساخت یکسانی هستند. لذا نمی‌توان تفاوت کیفی خاصی را بین برندهای مختلف قائل شد.

چگونگی و نحوه بارگیری بلوک سبک
قیمت و نحوه بارگیری بلوک سبک به چه صورت است

هزینه های حمل و نقل یا بارگیری بلوک سبک هبلکس یا سیپورکس

هزینه های حمل و نقل یکی دیگر از مهمترین فاکتورهایی است که می‌تواند بر روی قیمت بلوک سفید هبلکس تاثیر بگذارد. این موضوع برای شهرهای بزرگ اهمیت بیشتری به خود می‌گیرد. برای مثال قیمت بلوک سفید هبلکس در تهران با قیمت بلوک سفید هبلکس در مشهد تفاوت آشکاری دارد.

دلیل این موضوع را می توان نزدیک بودن به کارخانه تولید کننده بلوک هبلکس به مشهد دانست. به گونه‌ای که هزینه حمل و نقل برای مشتریان این شهر به مراتب کمتر از پایتخت نشینان می باشد. همین مورد باعث شده تا تفاوت های قیمتی آشکاری میان آنها وجود داشته باشد.

البته باید این موضوع را هم خاطرنشان کنیم که تهران به دلیل نزدیک بودن به ورامین، قیمت مناسبی را ارائه می دهد. در واقع ورامین را می‌توان به عنوان انبار بزرگ بلوک های سفید هبلکس در نظر گرفت. نزدیکی این شهر به تهران موجب شده تا اغلب مشتریان این شهر هم هزینه‌های کمی برای حمل و نقل پرداخت نمایند.

چنین موضوع بی‌نظیری باعث شده تا به قیمت مناسبی برسد. با این اوصاف همواره باید هزینه حمل و نقل را به عنوان مولفه ای مهم در قیمت بلوک سفید هبلکس در نظر بگیرید، چرا که می تواند تغییرات چشمگیری را در رقم نهایی ایجاد نماید.

ابعاد بلوک هبلکس و وزن بلوک هبلکس

وزن بلوک هبلکس با توجه به ابعاد بلوک هبلکس متفاوت می باشد، سایز بلوک سبک هبلکس را می توان یکی دیگر از مولفه های مهمی دانست که تاثیر زیادی بر قیمت آن دارد. در واقع بلوک های سفید هبلکس در ابعاد و اندازه های گوناگونی تولید می شوند. هر یک از این ابعاد و اندازه ها برای امر خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای مثال برخی از آن ها برای دیوارهای باربر مناسب هستند و برخی دیگر صرفاً برای دیوارهای غیر باربر یا خارجی به کار می رود.در این زمینه باید در نظر داشته باشید که اغلب بلوک های سفید هبلکس ضخیم برای دیوارهای باربر استفاده می شوند. به همین جهت است که قیمت آنها نسبت به مدل های دیگر بیشتر می باشد.

این موضوع از دیگر مولفه های مهمی است که باعث تفاوت قیمتی شده است و گاها هم مشتریان را دچار سردرگمی می کند. البته باید مازاد بر ضخامت، سایر مولفه های ابعاد نظیر عرض و طول را هم در نظر داشته باشید.

بیشتر بدانید: اجرای بلوک سفید هبلکس

قیمت بلوک سفید هبلکس
خرید و قیمت بلوک سبک هبلکس

مدل های بلوک اتوکلاو شده و غیر اتوکلاو شده

همانگونه که عنوان کردیم، یکی از مراحل اساسی برای ساخت بلوک های سفید هبلکس، فرایند هوادهی یا اتوکلاو می باشد. در این فرآیند ساختار بلوک ها متخلخل می‌شود. اما عموما هزینه زیادی داشته و برخی از تولیدکنندگان این فرآیند را حذف می کنند.

به گونه ای که این روزها تعداد زیادی از بلوک های سفید هبلکس عرضه شده در بازار فاقد تخلخل بوده و به عبارتی غیر اتوکلاو شده هستند. این دسته از مدل ها دارای تفاوت قیمتی آشکاری با مدل های اتوکلاو شده می باشند. در واقع مدل های اتوکلاو شده مقاومت بیشتری داشته و وزن آن ها کمتر است.

از طرفی این دسته از محصولات در برابر صدا، حرارت و گرما مقاومت به مراتب بیشتری نسبت به مدل های معمولی دارند.همین مورد هم باعث شده تا تقاضای بیشتری برای آن ها شکل گرفته و در نتیجه رشد قیمتی بیشتری را تجربه نمایند. در مقابل مدلهای اتوکلاو شده عموماً وزن بالایی دارند.

مازاد بر این ساختار آن ها به گونه‌ای است که نمی‌تواند صدا و حرارت را به شیوه ای ایده آل کاهش دهد. با این اوصاف قیمت پایین آنها موجب شده تا بتوانند متقاضیان مختص به خود را داشته باشند. لذا شما هم باید در زمان خرید بلوک سفید هبلکس حتماً به نوع آن دقت کافی داشته باشید.

بخوانید: انواع بلوک سبک

شکل ساختاری بلوک سبک هبلکس

شکل ساختاری بلوک هبلکس یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهمی است که می تواند تاثیر زیادی بر روی قیمت نهایی آن داشته باشد. در واقع بیش از یک قرن از ساخت بلوک های سفید هبلکس می گذرد. در این مدت زمان قالب ها و البته طرح های گوناگونی برای ساخت این محصولات ابداع شده است.

در حال حاضر این موضوع به عنوان یکی از فاکتورهای مهم برای خرید بلوک سفید تلقی می‌شود. بر فرض مثال در داخل ایران بلوک سفید هبلکس در بیش از ۲۲ نوع طرح مختلف تولید می شود که هر یک از آنها ویژگی ها و البته شکل ساختاری مختص به خود را دارند. برای مثال برخی دارای لبه های گرد و برخی دیگر دارای انحنا در قسمت های کناری خود می باشد.

هر یک از این مدل ها برای بخش خاصی از ساختمان مورد استفاده قرار گرفته و ویژگی های مختص به خود را دارند. بدیهی است که تفاوت شکل و طرح آنها موجب شده تا مواد اولیه متفاوتی برای ساخت آنها به کار گرفته شود. مازاد بر این، برخی از مدل ها کارایی بیشتری نسبت به مدلهای دیگر داشته و بدین ترتیب تقاضای بالاتری برای آن ها شکل می گیرد.

همین تفاوت هم موجب شده تا قیمتشان متفاوت باشد. به عبارت ساده تر قالب و شکل ساختاری بر روی قیمت بلوک سفید هبلکس تاثیر می گذارد و شما هم باید در زمان خرید بلوک سفید خود به این موضوع دقت کافی داشته باشید.

انواع مصالح ساختمانی
شکل ساختاری بلوک هبلکس

مطالب مفید: چرا بلوک سفید سیپورکس به صرفه تر است؟

نوع فروشنده بلوک – بلوک هبلکس را از کجا بخریم؟

نوع فروشنده یکی دیگر از مولفه های بسیار مهمی است که می تواند تاثیر زیادی بر روی قیمت داشته باشد. در واقع اغلب تولید کننده ها محصولات خود را به طور مستقیم به فروشندگان و نمایندگی های مختلف عرضه می کنند. این مراکز محل اصلی فروش بلوک سفید هبلکس در اقصی نقاط کشور به حساب می آیند.

اگرچه قیمت کارخانه برای اغلب آن ها یکسان می باشد، اما هزینه های ارسال و نگهداری برای آنان متفاوت است. همین مورد باعث تفاوت های قیمتی مختلفی در میان آن ها شده است. مازاد بر این، برخی از فروشندگان حجم بیشتری را خریداری می‌کنند که باعث می‌شود تا قیمت تمام شده برای آن ها کمتر باشد.

هزینه های نگهداری، فاصله انبار تا کارخانه، تعداد کارمندان فروش، هزینه های مربوط به نگهداری و … از جمله مهمترین مولفه هایی است که باعث می‌شود تا قیمت بلوک سفید هبلکس میان فروشندگان مختلف، تفاوت‌های آشکاری داشته باشد. به همین جهت است که اگر در زمان خرید بلوک به چند فروشنده مختلف مراجعه کنید، بدون شک با تفاوت های قیمتی مواجه می شوید.

لذا بهتر است اولویت خود را با خرید از فروشندگان معتبر و البته قیمت های کمتر بگذارید. مازاد بر این بسیاری از فروشندگان شرایط پرداخت اقساطی دارند. این شرایط برای بسیاری از افراد می تواند سودمند و ایده آل باشد. این موضوع در شرایط اقتصادی این روزها یک برگ برنده بسیار ایده آلی است.

لذا اغلب مشتریان به سمت چنین مراکزی می روند. ما در شرکت سازه سبک آرسام سعی داشته ایم با مناسبترین قیمت ها را برای خرید بلوک سفید  هبلکس در اختیار مشتریان خود قرار دهیم. بنابراین اگر شما هم به دنبال این محصول بی نظیر هستید، می توانید هم اکنون با کارشناسان ما تماس گرفته و اطلاعات تکمیلی را در این زمینه دریافت نمایید. برای اطلاع از جدیدترین اخبار ساختمانی به ما در شبکه های اجتماعی بپیوندید.

تلگرام: siporexblock

اینستاگرام: siporex.ir

5/5 - (2 امتیاز)

8 دیدگاه برای “قیمت بلوک هبلکس 1403

 1. غلام حسینی گفته:

  سلام
  ما بخواییم بلوک هبلکس از شما بخریم خودمون میتونیم برای ارسال کامیونت بفرستیم فقط شما بارگیری انجام بدین؟

 2. جعفر حیدری گفته:

  سلام
  میخواستم قیمت بلوک هبلکس تون رو بدونم و اینکه ما قم هستیم، ممنون میشم هزینه حمل و نقل و قیمت بلوک هبلکس رو برامون ارسال کنید

 3. حسن شکوهی گفته:

  قیمت بلوک هبلکس ۱۴۰۲ همراه با چسب بلوک را لطفا برای من ارسال کنید.
  1465**09115

  • فاطمه قاسمی گفته:

   لیست قیمت بلوک هبلکس ۱۴۰۲ به همراه چسب بلوک برای شما دوست عزیز ارسال شد.
   برای مشاوره یا خرید می توانید با 02188780480 تماس بگیرید.

 4. علی مساوات گفته:

  قیمت بلوک هبلکس تهران چقدره؟
  ما یک پروژه ای در غرب تهران داریم که یک ساختمان 5 طبقه هست. میخواستم بدونم نحوه محاسبه بلوک هبلکس به چه صورت هست و هزینه نهایی آن چقدر میشه؟

  • فاطمه قاسمی گفته:

   برای اطلاع از قیمت بلوک هبلکس تهران با شعبه مرکزی ما 02188780480 تماس بگیرید تا کارشناس نحوه محاسبه تعداد بلوک هبلکس برای پروژه موردنظر و قیمت نهایی را اعلام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *