سوالات مهم و متداول

برای خرید بلوک سیپورکس با شماره 88780480-021 تماس بگیرید و یا در واتساپ به شماره 09128490481 پیام دهید.

ارسال بلوک های AAC با کامیونت های جرثقیل دار، درب انبار تهران می باشد.

تمامی مصالح جداکننده فضا چنانچه تحت تنش و نیروی مضاعف قرارگیرد ترک خواهد خورد. عکسِ زیر، چگونگی ایجاد ترک در بلوک سیمانی و پلاستر رویه را نشان می­‌دهد. بلوک Siporex بیش از ٨٠ سال است که در آلمان به نام‌های Ytong و Xella مصرف می‌شود و ترک خوردن آن گزارش نشده است اما در صورت اجرا همانند مصالح سنتی همچون سفال و سیمان و همچنین بی ­‌توجهی نسبت به دستورالعمل مهندسین این شرکت، ممکن است بلو­ک­ های Siporex، تحت تنش قرا گرفته و دچار ترک شود. البته باید توجه داشت که این امر در تمامی مصالح ساختمانی سنتی، سیمانی و غیره هم اتفاق می­‌افتد. تصاویر زیر به نمایش این عارضه پرداخته است.

بله ، اجرای این بلوک­ ها بسیار آسان اما نیازمند آموزش مهندسی است و نباید به شکل سنتی همچون سیمان و سفال مرد استفاده قرار بگیرد. کافیست به توصیه ­‌های ما در همین سایت توجه فرمائید و از آموزش رایگان مهندسین مجرب ما بهرمند شوید.

خیر، بلوک های Siporex قابلیت غوطه ­وری در آب را ندارند و برسطح آب شناور می­مانند؛ اما قبل از اقدام به چسب­ زنی بهتر است غبار سطح بلوک توسط فرچه و آب پاک شود.

بله، اما استفاده از ملات به جای چسب­‎‌های مخصوص ، صرفه­‌ی اقتصادی ندارد. یک کیسه چسب به وزن ٢۵ کیلو معادل ٢٠٠٠ کیلو ملات سنتی است. به علاوه هزینه‌­ خرید ماسه و سیمان، افزایش بار مرده و اثرات سو آن بر ساختمان، هزینه­‌های مربوط به حمل تا پروژه و انتقال به طبقات، دستمزد نیروی کارگر و بنا، اتلاف وقت، ریزش ملات و ایجاد نخاله، انتقال نخاله و سایر هزینه‌­ های آن در مقایسه با یک کیسه ٢۵ کیلویی ملات خشک غیر قابل قیاس است.

چسب بلوک AAC به صورت پودر و در ٢ رنگ سفید یا خاکستری تولید و در کیسه‌های ٢۵ کیلویی عرضه می‌شود.
یک کیسه‌ ٢۵ کیلویی چسب AAC معادل ٢٠٠٠ کیلو ملات ماسه و سیمان است و به‌راحتی به طبقات انتقال یافته و پس از ۵ دقیقه اختلاط با آب، آماده‌ی مصرف خواهد بود.
دقت داشته باشید:
١-پودر را با آب خیلی سرد یا گرم مخلوط نکنید؛ دمای آب را با وارد کردن دست خود بررسی کنید، چنانچه احساسی متعادل دارید دمای آب برای تهیه‌ چسب مناسب است.
٢- از همزن برقی گیربکس‌دار استفاده کنید، چنانچه هم زدن را با دریل معمولی انجام دهید باعث سوختن آرمیچر و از بین رفتن آن خواهید شد. همزن برقی گیربکس دار دومنظوره (دریل و هم‌زن) در بازار به قیمتی معقول موجود است.
٣-پودر را به آهستگی تا زمان اختلاط کامل به‌مدت ۵ دقیقه مخلوط کنید،٢ دقیقه مخلوط را به حال خود بگذارید، سپس ١ دقیقه‌ی دیگر مخلوط را هم بزنید. چسب آماده‌ استفاده است.
۴-غلظت چسب باید به‌گونه‌ای باشد که به‌ آرامی از ماله‌ شانه‌ای بریزد؛ با غلظتی کمتر از عسل. چنانچه مخلوط شل یا سفت شد با اضافه کردن پودر یا آب به آن، غلظت را به اندازه‌ی مناسب تغییر دهید.
۵- مخلوط آماده را ظرف ٣ ساعت مصرف کنید.

به راحتی چون، ٧٠٪‏ حجم بلوک از حباب هوا تشکیل شده، بنابراین برش بلوک به قطعات مورد نظر براحتی با اره دندانه درشت که توسط این شرکت در اختیار مشتریان خود قرار میدهد انجام میشود.
هرگز برای تبدیل بلوک به قطعات کوچکتر از تیشه استفاده نکنید.

جهت ایجاد شیار از روش ضربه زدن و شکستن بپرهیزید. برای ایجاد شیار در بلوک‌ ها از دستگاه شیار کن یا شیار زن استفاده نمایید.

سوالات خود را از ما بپرسید