قیمت بلوک سبک و خرید بلوک سبک هبلکس

قیمت بلوک سبک

فهرست مطالب

قیمت بلوک سبک ساختمانی

قبل از این که به معرفی بلوک سبک هبلکس ساختمانی ، قیمت بلوک سبک و مزایای آن بپردازیم، مروری کوتاه به تاریخچه آن خواهیم داشت. بلوک ها به دلیل ابعاد تعیین شده و منظمی که دارند، کاربرد زیادی خواهند داشت. بلوک از دوران قبل از میلاد مسیح نیز استفاده می شدند. اما بلوک های آن زمان فقط از ترکیب سیمان و آب ساخته می شدند.

در حالت کلی بلوک های ساختمان از سال 1830 پا به عرصه وجود نهادند. بلوک های ساختمانی توخالی برای اولین بار در قرن 19 توسط یک فرد آمریکایی اختراع شدند. پس از آن، سازه های مختلفی با استفاده از بلوک های توخالی اجرا شد. بلوک های ساختمانی اختراع شده در قرن 19 ام، وزن زیادی داشتند و از این رو دانشمندان تحقیقات اولیه برای سبک سازی بلوک ها را آغاز کردند.

دکتر اکسل اریکسون و آرشیتکت پس از تحقیقات خستگی ناپذیر، طی 4 سال، بین سال های 1920 تا 1924، موفق به اختراع بلوک سبک شدند. پس از آن، اصلی ترین تحقیقات در این زمینه در کشور های بلژیک و هلند انجام شد و شاهد احداث اولین کارخانه تولید بلوک در کشور سوئد شدیم. بعد از اتمام این مقاله پیشنهاد ویژه ای که برای شما داریم مطالعه مزایا و معایب بلوک هبلکس (سیپورکس) می باشد که کمک شایانی به شما برای انتخاب بهترین بلوک میکند.

انواع بلوک‌ ساختمانی

به طور کلی بلوک‌ های ساختمانی در سه نوع بلوک سبک و نیمه‌ سبک و بلوک سنگین وجود دارند. در ساختار این بلوک از سیمان، آب و برخی مواد دیگر به میزان معین استفاده شده است. بلوک سیمانی هم خیلی در ساختمان سازی استفاده می شود. بلوک‌ های سیمانی که پایه‌ آن ها سیمان است، برای ساخت دیوار و سقف استفاده می‌شود که خود در انواع مختلفی تولید شده‌ اند. روش های سبک سازی ساختمان

قیمت بلوک سبک
آشنایی با انواع بلوک سبک ساختمانی

بلوک سبک چیست؟

بلوک سبک همانطور که از نام آن پیداست، دارای وزن کمی نسبت به دیگر بلوک ها هستند. برای مثال بلوک های سیپورکس چگالی آن ها 450 تا 650 کیلوگرم بر متر مکعب است. این حدود 3 تا 4 برابر سبک تر از آجرهای سنتی قدیمی می باشد. در نتیجه حمل و نقل آن ها ارزان تر می شود. استفاده از این بلوک ها در ساختمان باعث می شود که مقاومت ساختمان نیز افزایش یابد.

بلوک سبک یکی از پرکاربردترین و رایج ترین بلوک ساختمانی می باشد که با محصولات متنوع با برندهای مختلفی در بازار وجود دارد. سیپورکس، هبلکس، لیکا، پرین و… نمونه هایی از این نوع بلوک هستند که هر کدام قابلیت های ویژه خود را دارند. بلوک های سیپورکس با توجه به مزایای منحصر به فردی که دارند جزو یکی از بهترین بلوک ساختمانی محسوب می شوند.

که ازاین نوع بلوک ها در بسیاری از انواع ساختمان ها استفاده می شود. از بلوک سیپورکس در بسیاری از پروژه های بزرگ استفاده شده که در زیر برخی از این موارد ذکر شده که با ورود به بخش پروژه های سیپورکس می توانید شاهد لیست کامل این پروژه ها باشید. همچنین در ادامه با مواد تشکیل دهنده، مزایا و انواع این بلوک بیشتر آشنا می شوید.

بلوک نیمه‌ سبک و سنگین

این بلوک‌ ها چگالی آن ها بین 1700 تا 2000 کیلوگرم بر متر مکعب است و عمدتا در دسته‌ بندی بلوک‌ های سبک آورده می‌ شوند. بلوک‌ های سنگین نیز همان بلوک‌ های سیمانی سنتی هستند که با پرکننده‌ های شن و ماسه اجرا می‌ شوند و استقامت بالایی دارند. وزن آن ها بسیار زیاد است و بار مرده‌ ساختمان را افزایش می‌دهند. اگر در رابطه با بار زنده و بار مرده ساختمان اطلاعات کافی ندارید، ما در این باره مقاله ای نوشتیم تا باعث افزایش اطلاعات عمومی شما شود.

نحوه اجرا با بلوک سبک

اجرای بلوک سیپورکس و مقایسه آن بلوک با بلوک سیمانی را در فیلم زیر می توانید ببینید.

چگونگی کار با بلوک های سبک یکی دیگر از مهم ترین مولفه هایی است که باعث شده تا این دسته از بلوک ها نسبت به سایر مصالح ساختمانی متفاوت باشند. در واقع اغلب بلوک های سبک را نمی توان به وسیله ملات سنتی نظیر سیمان یا آهک نصب نمود. بلکه بایستی برای اتصال آن ها از چسب مخصوصی استفاده نمود که غالباً به همراه بلوک ها عرضه می شود. این موضوع بیشتر در رابطه با بلوک های سبک aac نظیر بلوک سیپورکس و هبلکس به چشم می خورد. برای سایر بلوک هایی نظیر پرین و لیکا می توان از سیمان استفاده نمود. با این اوصاف بلوک های یاد شده بایستی حتماً به وسیله چسب مخصوص متصل شوند.

در واقع این بلوک ها به دلیل ساختار ویژه ای که دارند، نمی توانند اتصال مناسبی با ملات یا سیمان داشته باشند. از طرفی دیگر ملات باعث می‌شود تا وزن کلی دیوار ساخته شده به وسیله آن افزایش پیدا کرده و در نتیجه بلوک ها نمی توانند ویژگی های خود را به شیوه ای مناسب ارائه دهند. بر همین اساس است که برای اتصال آن ها از چسب مخصوصی استفاده می شود که علاوه بر اتصال قدرتمند، می توانند ویژگی های بسیار منحصر به فردی داشته باشند که این محصول را در نوع خود بی نظیر می کند.

کاربرد بلوک سبک چیست؟

همان گونه که تا به این لحظه متوجه شده اید، بلوک های سبک دارای ویژگی ها و مزیت های خاصی هستند که باعث شده تا برای امور گوناگونی مناسب باشند. در واقع بلوک های سبک به دلیل ماهیت و کارایی منحصر به فرد خود، برای طیف ویژه‌ای از اقدامات ساختمانی مناسب هستند. البته باید عنوان کنیم که این محصولات به دلیل جنس و متریال خود نمی توانند در تمام بخش‌های ساختمان مورد استفاده قرار گیرند. البته اگر از مدل های ویژه آن استفاده کنید، می توانید در بخش های دیگری هم آن را به کار بگیرید. اما در هر حال کاربرد اصلی بلوک های سبک برای دیوارهای غیر باربر است.

در واقع این دسته از بلوک ها به دلیل ساختار خود نمی توانند در دیوارهای باربر مورد استفاده قرار گیرند. به همین جهت است که عموما از آن ها برای ساخت دیوارهای غیر باربر استفاده می شود. از طرفی دیگر این بلوک ها اغلب برای حصارکشی، جدا کردن تیغه های مختلف و پارتیشن بندی بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. نکته قابل توجه این است که در صورت قرار گرفتن در معرض فشار، ساختمان ممکن است دچار ترک و یا کشیدگی شوند. بر همین اساس است که نباید آن ها را در ستون استفاده نمود بلکه بایستی آن ها را صرفا به عنوان تیغه یا جدا کننده استفاده کرد.

بلوک سبک از جمله کاربردی ترین مصالح ساختمانی به شمار می رود که در انواع اقسام مختلف روانه بازار شده است. این بلوک به دلیل وزن پایین و همچنین خاصیت عایق بودن قوی که دارد، مزیت های بسیاری در ساختمان سازی خواهد داشت. این نوع از بلوک ها در بخش های مختلف ساختمان کارایی خواهند داشت و از جمله مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصلی ترین کاربرد بلوک سبک مربوط به چینش دیوارهای غیرباربر می شود.
 • با استفاده از بلوک سبک، می توان کف سازه را پر کرد.
 • بلوک های سبک در ساختن سقف، بسیار مفید عمل می کنند.
 • این نوع بلوک ها را می توان برای ایجاد شیب نیز استفاده کرد.

پیشنهاد سیپورکس: خرید و قیمت بهترین بلوک سبک ساختمانی

قیمت بلوک سبک
انواع بلوک سبک ساختمانی

انواع بلوک سبک ساختمانی

انواع بلوک سبک را می توانید در انواع اقسام مختلف مشاهده و خریداری کنید. هریک از انواع بلوک های سبک کاربردهای منحصر به فرد خود را داشته و در بخش های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله انواع معروف و پرکاربرد بلوک های سبک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

بلوک سبک هبلکس یا سیپورکس |بلوک سبک گازی | اتوکلاو

بلوک سبک هبلکس بتن گازی (بتن مسلح) در دو نوع AAC و NAAC تولید می‌ شوند. بلوک های سیپورکس به بلوک سبک aac نیز معروف هستند. رمز سبکی این بلوک‌ ها این است که در هنگام تولید، واکنش‌ های شیمیایی در ساخت این بلوک‌ ها صورت می‌ گیرد که به تولید حباب‌ های هوا منجر می‌ شود.

پس از پایان فرایند تولید، این حباب‌ ها سبکی قابل توجهی برای بلوک های توپر بتنی به ارمغان می‌ آورند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که بلوک AAC چیست و از چه ساخته می شود؟ برای دانستن این مطلب شما را به خواندن مقاله ” بلوک AAC از چه ساخته می شود؟ ” دعوت می کنیم.

بلوک سبک گازی از آهک، سیمان و سیلیس ساخته می شود و به دلیل قابل بازیافت بودن، قابل توجه بسیاری از سازندگان ساختمان قرار می گیرد. بارزترین ویژگی بلوک گازی سبک مربوط به وزن پایین و در عین حال مستحکم بودن آن می شود. این نوع از بلوک ها را می توان در هر نوع آب و هوایی استفاده کرد و به همین دلیل از جمله پرفروش ترین انواع بلوک های ساختمانی به شمار می رود.

این بلوک ها در دو نوع اتوکلاو شده و اتوکلاو نشده عرضه شده اند. بلوک اتوکلاو شده با نام AAC و نوع اتوکلاو نشده آن با نام NAAC شناخته می شود. بلوک AAC به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد، پرفروش ترین و پرکاربردترین انواع بلوک ها است.

تفاوت بلوک‌ های AAC و NAAC در اتوکلاو شدن آن هاست. اتوکلاو چیست؟  اتوکلاو فرایندی است که طی آن بلوک در دستگاهی با دما و فشار نامتدوال قرار می‌ گیرد و واکنش‌ های مربوطه در چنین شرایط استانداردی اتفاق می‌ افتد. بلوک‌ های NAAC اتوکلاو نشده‌اند؛ به همین جهت میزان مقاومت آن ها به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

وزن این بلوک ها حدود %50 سبک تر از بلوک های سیمانی استاندارد می باشد. بلوک های سیپورکس، بلوک عایق است. چرا عایق؟ اهمیت عایق سازی چیست؟ بلوک سیپورکس به علت عایق رطوبت، عایق حرارت، عایق صوت و… به بلوکی عایق تبدیل شده است.

بیشتر بدانید: آشنایی با کاربرد گونیا در ساختمان سازی

قیمت بلوک سبک
بلوک سبک ساختمانی

از زمانی که نخستین مدل های بلوک هبلکس (سیپورکس) در دنیا ایجاد شد، حدود یک قرن می گذرد. اما این مصالح در طی این سال ها به دلیل این نوع ماهیت خود و البته مزیت های بی نظیری که داشته اند، مورد توجه تعداد زیادی از سازندگان قرار گرفته اند. همین فاکتور هم موجب شده تا کارگاه‌ها و برندهای زیادی نسبت به ساخت این محصول اقدام نمایند. این استقبال در نهایت موجب شده تا این روزها انواع گوناگونی از بلوک‌های سیپورکس ایجاد شود.

اغلب بلوک های سیپورکس به دلیل گستردگی در تنوع خود، عموماً در دو نوع اتوکلاو شده و غیر اتوکلاو شده دسته بندی می شوند. هر یک از این مدل ها نیز خود بر اساس شکل و ساختار گوناگون شان در دسته های دیگر قرار می گیرند. در واقع باید عنوان کنیم که قالب های گوناگونی برای ساخت بلوک سیپورکس وجود دارد که هر کدام از آن ها ابعاد گوناگونی دارند.

بلوک های ساخته شده به وسیله آن ها نیز برای بخش ها و قسمت های خاصی از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. به گونه‌ای که این روزها بیش از ۲۲ نوع بلوک سیپورکس در بازار وجود دارد که هر کدام از آن ها ویژگی های مختص به خود را دارند. اما در این میان مدل های ضخیم برای دیوارهایی با فشار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. در مقابل مدل های نازکتر برای حصار و دیوارهای غیر باربر به کار می رود.

برخی دیگر از این بلوک ها علاوه بر ضخامت، دارای جنبه های ظاهری گوناگونی نظیری ساختارهایی با لبه های خمیده یا طرح های گوناگون هستند. با وجود این تفاوت ها باید عنوان کنیم که ترکیبات به کار رفته برای ساخت تمام این مدل ها یکسان بوده و ساخت آن ها نیز مشخص و بر مبنای یک فرمولاسیون می باشد.

س تفاوت بلوک هبلکس با سیپورکس چیست؟ تنها تفاوت این دو نوع بلوک فقط در نام تجاری یا مبحث برندینگ است. البته علاوه بر نام برند ممکن است در قیمت بلوک سبک هبلکس نیز متفاوت باشد.

بیشتر بدانید: مقایسه بلوک سیمانی با بلوک سبک سیپورکس

قیمت بلوک سبک
وجود مولکول هوا در بلوک سبک ساختمانی aac

مطالعه کنید: همه چیز در مورد بلوک هبلکس

بلوک سبک پوکه ای و پوکه معدنی

برای سبک ساختن بلوک‌ ها در ابتدا افزودنی‌ هایی در مراحل تهیه به آن اضافه نمودند، این افزودنی‌ ها در دو نوع معدنی و صنعتی مورد استفاده قرار گرفتند. افزودنی‌ های معدنی مانند پوکه‌ های معدنی که بلوک حاصل از آن به بلوک‌ سبک پوکه ای معدنی مرسوم است و بلوک‌ های سیپورکس حاصل افزودنی‌ های صنعتی هستند. بلوک‌ سیپورکس در سایزهای مختلف و استاندارد موجود است که تنوع بالایی دارد.

فوم بتن یا پرلکس

فوم بتن نوع دیگری از بلوک‌ های گازی که سبک است که از دوغاب ماسه‌ بادی و در دو نوع پلی‌ استایرنی و بدون پلی‌ استایرن تولید می‌ شود. این نوع از بلوک که نام دیگر آن پرلکس است، دارای فاق و زبانه‌ چفت‌ شونده است. این نوع بلوک‌، عایق صوت و حرارت می باشد اما مقاومت آن ها کم است.

بلوک لیکا |بلوک دو جداره و سه جداره

بلوک لیکا چیست؟ یکی از انواع بلوک سبک می باشد، بلوک های لیکا را بی شک در اغلب ساختمان ها مشاهده کرده اید. این نوع از بلوک ها از ترکیب آب و سیمان ساخته می شوند. البته حفره های هوای بسیاری در ساختار این بلوک مشاهده می شود و نباید نگران مقاومت آن باشید. از بلوک لیکا معمولا در نما و سقف ساختمان استفاده می شود.

این نوع از بلوک سبک، از ترکیب آب و پوکه های معدنی ساخته می شود. این بلوک از نظر وزن، سنگین تر از بلوک های هبلکس است. اما مقاومت بالای آن در برابر شرایط آب و هوایی مختلف باعث شده که بهترین انتخاب برای ساخت دیوارهای بیرونی ساختمان باشد. بلوک های سبک سه جداره و بلوک سبک دو جداره، مقاومت زیادی در برابر ضربه و هرگونه تغییرات آب و هوایی خواهند داشت.

قیمت بلوک سبک
بلوک سبک لیکا

بلوک لیپر

بلوک های لیپر در بخش های داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از بلوک های سبک، در دیوارهای غیرباربر و به منظور پارتیشن بندی فضاهای داخلی ساختمان، انتخاب مناسبی خواهند بود. بلوک های لیپر از ترکیب، پوکه اسکوریا، دانه های صنعتی پرلیت و پومیس ساخته می شوند و در برابر حرارت، مقاومت بالایی از خود نشان می دهند.

حتما بخوانید: بلوک سبک Siporex و تاریخچه آن

مزایای بلوک سبک چیست ؟!

این بلوک ها به دلیل مزایای زیادی که دارند با استقبال شدیدی همراه شده اند که در ادامه به مهمترین مزیت های آن اشاره می کنیم:

وزن بلوک هبلکس

اولین ویژگی برجسته این بلوک، وزن سبک آن است که از اسم آن هم مشخص است. وزن سبک این بلوک نسبت به سایر بلوک ها از مزایای مهم و قابل توجهی است. استفاده از بلوک سبک باعث کاهش بار مرده ساختمان می شود که این مورد هم یکی از دلیل های انتخاب مهندسان برای ساخت انواع ساختمان است.

بخوانید: بار زنده و بار مرده ساختمان

بلوک عایق صدا و حرارت

امروزه اهمیت عایق سازی بحث داغ و مهمی است که قابل توجه ناظرین و مهدسین قرار گرفته است. بلوک سبک در مقابل رطوبت مقاوم است و هنگام گرما یا حریق (بلوک عایق صوت و حرارت) و زلزله مقاومت بالایی از خود نشان می دهد بهترین گزینه برای انتخاب است. همچنین از مزایای دیگر این بلوک می توان به عایق صوت اشاره کرد.

خیلی آزاردهنده خواهد بود که سر و صدای واحدهای دیگر ساختمان به واحد شما بیاید و برعکس. به همین دلیل برای خیلی از افراد و خیلی از ساختمان ها با کاربری های متفاوت مثل بیمارستان ها، سالن کنفرانس و… باید از انواع مصالح ساختمانی که عایق صدا هستند، استفاده نمود. استفاده از بلوک عایق به دلیل مقاومت بالا در برابر عوامل مختلف بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

مقاومت در برابر حرارت را می‌توان به عنوان یکی از مهم ترین مولفه هایی دانست که باعث شده تا بلوک های سبک در بین عامه مردم نفوذ کنند. در واقع اغلب بلوک های سبک می توانند حجم زیادی از حرارت را تحمل نمایند. همین مورد باعث شده تا طبق استاندارد ساختمان سازی ایران به عنوان مصالح ضد حرارت شناخته شوند.

این موضوع باعث شده تا به انتخاب مناسبی برای ساخت بناهای حساس بدل شوند. عایق بودن در برابر انتقال حرارت از مهم ترین ویژگی هایی است که معماران برای انتخاب یک مصالح به آن دقت می‌کنند. در واقع باید عنوان کنیم که بلوک های سبک به طور کلی در برابر انتقال حرارت دوام بسیار بالایی دارند.

به گونه ای که اغلب آن ها می توانند ضریب انتقال بسیار اندکی داشته باشند. این موضوع باعث می‌شود تا در فصول سرد و گرم سال دمای داخلی خانه شما معتدل بماند؛ چراکه هوای خارج از خانه بر روی دمای داخلی آن تاثیر نمی گذارد.

این موضوع برای فصل های سرد و گرم سال بسیار حیاتی است چرا که باعث می شود تا شما هزینه های کمتری را برای سیستم گرمایش و سرمایش خانه تان بپردازید. از طرفی دیگر فضای داخلی خانه هم برای مدت زمان بیشتری معتدل می ماند. این موضوع اجازه می دهد تا بلوک های سبک بتوانند برای شرایط اقلیمی کشورمان انتخاب بسیار بهینه تری باشند.

زلزله | مقاومت بلوک سبک در برابر زلزله

مقاومت در برابر زلزله را می‌توان به عنوان یکی از مهم ترین ویژگی هایی دانست که باعث می شود تا سیاست کلی معماران در زمینه ساخت یک خانه تغییر کند. در واقع تمام معماران به دنبال مصالحی برای افزایش مقاومت در برابر زلزله هستند. به گونه‌ای که هر اندازه یک مصالح در برابر زلزله مقاومت بیشتری داشته باشد، به سادگی هم در بین مردم نفوذ می کند.

بلوک های سبک به دلیل وزن اندکی که دارند، می توانند مقاومت بالایی ایجاد کنند. در واقع هر اندازه که وزن کلی یک ساختمان کمتر باشد، می تواند در برابر زلزله مقاومت بیشتری از خود نشان دهد. افزون بر این موارد، بلوک های سبک به دلیل ساختار فیزیکی خود می توانند در برابر کشش و شرایطی پرفشار هم دوام بالایی از خود نشان دهند. ترکیب کلی این دو مورد باعث شده تا ساختمان های ساخته شده به وسیله بلوک های سبک در برابر زلزله مقاومت بالایی داشته باشند.

حتما بخوانید: زلزله در ترکیه

سرعت عمل بالا در اجرای بلوک سبک ساختمانی

بلوک های سبک عموما در مقایسه با سایر مصالح نظیر آجر و سفال ابعاد بزرگتری دارند. همین مورد باعث می‌شود تا دیوار چینی به وسیله آن ها ردیف های کمتری نیاز داشته باشند. مازاد بر این، وزن کمتر آن ها اجازه می‌دهد تا بناها و کارگران بتوانند به شیوه‌ای ساده تر و سریع تر آن ها را جابجا نمایند. این موضوع در نهایت باعث افزایش سرعت عمل کار می شود.

بر همین مبنا هم بسیاری از سازندگانی که به دنبال اتمام سریعتر پروژه هستند، از بلوک های سبک برای ساخت دیوار خود استفاده می کنند؛ چرا که علاوه بر کاهش هزینه های آن ها، می‌توانند موجب افزایش سرعت کار شده و زمان پروژه را به حداقل برسانند.

اجرای ساده تر بلوک سبک هبلکس

اجرای ساده تر بلوک را می توان از دیگر فاکتورهای بسیار مهمی دانست که اجازه می دهد تا بیش از پیش در بین مردم محبوب شوند. در واقع اغلب بلوک های سبک را می توان به وسیله چسب بلوک هبلکس متصل نمود. این موضوع باعث می‌شود تا پروسه ساخت دیوار به وسیله آن ها بسیار ساده و آسان باشد. به گونه ای که اغلب بناها و کارگران می توانند به سادگی آن را اجرا کرده در نتیجه سرعت کار افزایش پیدا کند. قرارگیری اتصالات و مسیرهای مختلف برای اموری همچون سیم کشی و لوله کشی در این بلوک ها بسیار ساده است. بلوک های لیکا و پرین به دلیل ساختار توخالی خود فضای لازم برای عبور این اتصالات را دارند.از طرفی دیگر بلوک های AAC به دلیل ساختار بی نظیر خود به سادگی با اره قابل برش هستند و می توان مسیر مورد نیاز را در آن ها ایجاد نمود. این موضوع هم به نوبه خود باعث شده تا اجرای یک ساختمان به وسیله این بلوک بسیار ساده تر باشد.

ضریب فشردگی اندک

ضریب فشردگی را می توانید از ویژگی های فنی و مهمی دانست که متاسفانه اغلب مشتریان عادی اطلاعات دقیقی در رابطه با آن ندارند. در حقیقت اغلب محصولات بتنی زمانی که در معرض فشار قرار می گیرند، فضای خالی آن ها به میزان مشخصی کاهش می یابد. این موضوع در اثر فشار ایجاد شده و امری طبیعی است. اما زمانی که میزان این فشردگی افزایش یابد، عموما ساختار مصالح تغییر کرده و باعث می شود تا درز و ترک های مختلفی در دیوار شما ایجاد شود. این مشکل به نوبه خود سلامت ساختمان شما را تهدید می کند. خوشبختانه اغلب بلوک های سبک دارای ضریب فشردگی بسیار اندکی هستند. این موضوع در بلوک aac بیش از پیش به چشم می خورد. همین مورد باعث شده تا این تولیدات به انتخاب بسیار بهینه تری برای ساخت بناهای مسکونی بدل شوند. چراکه می‌توانند عمر بسیار بالایی داشته و به نوبه خود در برابر هرگونه ضربات مختلف دوام بالایی از خود نشان دهند.

عوامل موثر بر قیمت بلوک سبک

اگرچه بلوک های سبک می توانند انتخاب بسیار مناسبی برای مشتریان باشند، اما باید عنوان کنیم که قیمت آن ها نسبت به سایر بلوک های هم رده اندکی بیشتر است. این موضوع سبب شده تا بسیاری از مشتریان در زمان خرید بلوک سفید این مدل ها را از لیست خرید خود کنار بگذارند. اما باید عنوان کنیم که قیمت این محصولات در مقایسه با مزایایی که به مشتریان ارائه می دهند، بسیار ناچیز است.

مازاد بر این قیمت آنها بر مبنای فاکتورهای مختلفی تغییر می کند و گاهی می توانند قیمت های به مراتب بهینه تری از سایر بلوک ها داشته باشند. اما متاسفانه اغلب خریداران اطلاعاتی در رابطه با این مولفه ها ندارند و همین باعث می‌شود تا در زمان خرید دچار سردرگمی شوند. ما در ادامه برخی از مولفه های موثر بر قیمت بلوک سفید سیپورکس را خدمت شما عزیزان ذکر کرده ایم که با تنظیم آنها می توانید محصولی با قیمت عالی را خریداری نمایید.

ابعاد بلوک سفید سیپورکس

ابعاد بلوک سفید را می توان یکی از مولفه های بسیار حیاتی برای خرید در نظر گرفت. این مولفه تاثیر مستقیمی بر روی قیمت های نهایی می گذارد. در واقع این روزها بلوک های سفید سیپورکس در ابعاد و اندازه های گوناگونی تولید می شوند. هر یک از این مدل ها دارای ساختار مختص به خود می باشد که در قالب های اختصاصی تولید می شود. هر کدام از آن ها میزان خاصی از مواد اولیه را مصرف می کنند به همین جهت است که قیمت آن ها نیز متفاوت می باشد. بدیهی است که هر اندازه بلوک های کوچکتری را انتخاب کنید، بدون شک هزینه های پایین تری را هم برای آن می پردازید. لذا بایستی در زمان خرید خود توجه ویژه ای به ابعاد داشته باشید.

قیمت بلوک سبک
قیمت بلوک سبک ساختمانی

برند سازنده بلوک

برند تولید کننده از دیگر مولفه هایی است که می تواند تاثیر مستقیمی بر روی قیمت داشته باشد. در واقع همان گونه که در ابتدای متن هم اشاره کردیم، این روزها تعداد زیادی از تولید کنندگان نسبت به ساخت بلوک‌های سیپورکس اقدام کرده‌اند.اغلب آن ها استانداردهای گوناگونی را برای تولید دنبال می‌کنند. مازاد بر این قالب و تجهیزات ساخت آنها هم متفاوت می باشد. همین فاکتور باعث شده تا قیمت خروجی آن ها نسبت به رقبایشان متمایز باشد. بر همین مبنا بهتر است شما هم در زمان خرید، برندهای مختلف را بررسی کرده و قیمت آنها را با همدیگر مقایسه نمایید.

بیشتر تولید کننده های بلوک سفید سیپورکس، فروش های خود را از طریق نمایندگی های شان انجام می دهند. با این اوصاف گاها قیمت بلوک هبلکس در بین عرضه کنندگان می تواند تفاوت های مختلفی داشته باشد. برای مثال برخی از عرضه کنندگان به دلیل فاصله کمتر خود با کارگاه، هزینه های پایین تری برای حمل و نقل می پردازند.

برخی دیگر هم حجم خرید بالاتری داشته و یا هزینه های نگهداری معقول تری دارند. مجموع این موارد باعث شده تا قیمت یک محصول متناسب با عرضه کنندگان مختلف تغییر نماید. برای مثال ممکن است قیمت بلوک سبک تهران (هبلکس)  از مشهد باشد چرا که کارخانه ساخت بلوک های سفید هبلکس در مشهد قرار دارد. در مقابل ممکن است قیمت بلوک سفید سیپورکس در تهران اندکی پایین تر از مشهد و شهرهای دیگر باشد؛ چرا که سعیدآباد به عنوان انبار این دسته از بلوک ها شناخته می‌شود. لذا بهتر است قبل از نهایی کردن خرید خود، حتماً به سراغ چند عرضه‌کننده مختلف بروید.

قیمت بلوک هبلکس

قیمت بلوک سبک هبلکس از جمله مهمترین مواردی است که قبل از خرید باید به آن دقت داشته باشید. در رابطه با قیمت بلوک سبک ساختمانی، نمی توان یک رقم دقیق در نظر گرفت. چرا که این بلوک ها در انواع اقسام مدل های مختلف عرضه شده اند و طبیعتا هریک از آن ها، قیمت متفاوتی نسبت به یکدیگر خواهند داشت. اگر از بلوک های سیپورکس استفاده کنید به مصالح ساختمانی دیگر مثل سیمان، شن، ماسه و… نیاز ندارید. به راحتی با بلوک و چسب سیپورکس می توانید بلوک چینی ساختمان را شروع کنید. سیپورکس همان برند برتر برای انتخاب بهترین بلوک است؛ چرا که استفاده از بلوک aac باعث صرفه‌ جویی در بسیاری از هزینه‌ های جانبی می‌ شود و کیفیت و دوام ساختمان را تا حد بسیار زیادی بالا می‌برد.

چسب مخصوص بلوک هبلکس: چگونگی خرید و قیمت چسب بلوک هبلکس

قیمت بلوک نیز با توجه به قیمت روز مواد اولیه مورد استفاده در ساخت آن، متغیر خواهد بود. سیپورکس به عنوان یکی از مراکز معتبر فروش بلوک سبک و تجهیزات ساختمانی، امکان خرید بهترین و باکیفیت ترین بلوک ها را به شما خواهد داد.

توجه داشته باشید که تنوع محصولات در سیپورکس زیاد بوده و می توانید بهترین ها را از این میان انتخاب کنید. مسئولین سیپورکس به منظور جلب رضایت مشتریان خود، نازلترین میزان قیمت ها را برای بلوک سبک در نظر گرفته اند. امکان فروش به تمامی شهرهای کشور نیز وجود خواهد داشت.

پیشنهاد سیپورکس: بلوک هبلکس چیست

قیمت بلوک سبک
قیمت بلوک سبک سفید سیپورکس هبلکس

خرید بلوک سبک

اگرچه خرید بلوک سبک ساختمانی ویژگی های بسیار منحصر به فردی دارند، اما برای برخورداری از این ویژگی ها بایستی حتما آن را از مرجع معتبر خریداری نمایید. چراکه کاهش کیفیت در پروسه ساخت و تولید باعث می شود تا خروجی کار فاقد مزیت های لازم باشد. افزون بر این موارد بسیاری از فروشندگان به دلیل واسطه بودن، نمی‌توانند قیمت مناسبی را ارائه دهند. مجموع این موارد باعث شده تا انتخاب یک فروشنده جهت خرید بلوک سبک اهمیت بسیار ویژه ای به خود بگیرد.

مزایا و البته ویژگی‌های بی‌نظیری که بلوک‌های سبک هبلکس در خود دارند، موجب شده تا این روزها بخش زیادی از افراد به دنبال خرید بلوک هبلکس باشند. با این اوصاف تنوع در برند های سازنده و البته حجم بالای عرضه‌کنندگان موجب شده تا مشتریان هم در زمان خرید دچار سردرگمی شوند. به گونه ای که در میان انبوهی از انتخاب ها غرق می شوند. این موضوع فاکتوری است که آن ها را به سمت خرید های اشتباه می کشاند. همان گونه که اشاره کردیم، انتخاب عرضه کننده می تواند فاکتور مهمی در انجام یک خرید موفق باشد. دما در شرکت سازه سبک آرسام سعی کرده ایم تا تمامی نیازهای مشتریان را در بهترین وجه ممکن برطرف نماییم.

به همین جهت هم بوده که علاوه بر ارائه محصولات مناسب، مشاوره های لازم را هم به مشتریان ارائه می دهیم. افزون بر این موارد ما رقابتی ترین قیمت های بازار را هم در اختیار آنها قرار داده و به آن ها کمک می کنیم تا خریدی هوشمندانه داشته باشند. چنانچه شما هم به دنبال خرید بلوک سیپورکس یا هر نوع بلوک سبک دیگر هستید، می توانید جهت اطلاع از قیمت و ثبت سفارش با 02188780480 تماس بگیرید.

قیمت بلوک سبک
قیمت بلوک سبک

بیشتر بدانید: نکات مهم در حین خرید بلوک سبک

بلوک سبک از چه موادی تشکیل شده است ؟

در ترکیبات این بلوک از سیمان، آب با ماسه ریز دانه و پوکه های معدنی استفاده می شود. میزان مصرفی این مواد در ترکیب برای ساخت این نوع بلوک بر حسب کاربرد موردنظر متفاوت خواهد بود. حالا چرا این بلوک ها، به بلوک سبک نامیده شده اند؟! علاوه بر موادی که در متن فوق به آن اشاره شد، عنصر دیگری نیز در این ساختار وجود دارد. به دلیل این که بخش بیشتری از حجم این بلوک ها از مقدار زیادی هوا تشکیل شده به آن بلوک سبک گفته می شود. به عبارت دیگری ایجاد تخلخل توسط حباب های کوچک هوا در بافت آن است.

تولید بلوک سبک ساختمانی و مراحل آن

برای این که بتوانیم درک صحیحی از ویژگی ها و مزیت های بلوک سیپورکس داشته باشیم، باید بتوانیم چگونگی ساخت آن را هم درک کنیم. در واقع باید عنوان کنیم که بخش زیادی از ویژگی ها و مزایای این محصول به واسطه شیوه ساخت بی‌نظیر آن فراهم شده که در مقایسه با بلوک های دیگر بسیار متمایز می باشد. عموما برای تولید بلوک سبک ساختمانی ترکیبات مختلفی نظیر آهک، پودر سیلیس، سیمان، آب و موارد مشابه را با همدیگر ترکیب می کنند. سپس آن ها را درون قالب های ویژه ای می ریزند. این ترکیبات درون قالب مورد نظر واکنش شیمیایی داده و همچون یک کیک پف می کند.

پس از این فرآیند، جریان هوا طی پروسه ویژه ای به درون ماده به دست آمده تزریق می شود. به عبارت ساده تر ترکیب به دست آمده را به وسیله هوا متخلخل می کنند. بعد از این کار، ماده به دست آمده را برش داده و آن ها را مطابق با شکل و اندازه های مورد نظر در اختیار مشتریان قرار می دهند. ترکیبات بی نظیر این نوع بلوک و البته متخلخل کردن آن ها به وسیله هوا جزو مهمترین مولفه هایی است که باعث شده تا این دسته از محصولات در نوع خود بسیار منحصر به فرد باشند. در واقع باید عنوان کنیم هوای موجود در این ساختار باعث کاهش وزن آن ها شده است.

از طرفی دیگر متخلخل بودن آن مانع از انتقال صوت و حرارت به شیوه ای مناسب می شود. این ترکیب منحصر به فرد مزیت های دیگری نظیر مقاومت بالا، شکل پذیری ساده، وزن اندک و موارد مشابه را به دنبال داشته است. البته باید این موضوع را خاطرنشان کنیم که بخشی از تولیدکنندگان فرایند تزریق هوا یا اتوکلاو کردن را انجام نمی دهند. به همین جهت است که بلوک های به دست آمده از آن ها عموما به عنوان سیپورکس غیر متخلخل شناخته می شود. این دسته از بلوک ها غالباً نمی تواند ویژگی های مدل اتوکلاو شده را داشته باشند. اما در هر حال به دلیل قیمت پایین تر خود، می توانند برای طیف خاصی از امور مناسب باشند.

قیمت بلوک سبک

چسب مخصوص بلوک سبک سیپورکس

بیشتر بدانید: اجرای گچ و نما روی بلوک سبک هبلکس

چه پروژه هایی از بلوک (هبلکس) سیپورکس ساخته شده است؟

پروژه های بزرگ و مهمی در سراسر کشور وجود دارد که باتوجه به ویژگی های خاصی مانند: امنیت و مقاومت بالا و تاییدیه های لازم این بلوک و حوزه کاری کارفرمایان از بلوک سیپورکس ساخته شده است. واضح است که در این مقاله نمی توان نام تمامی پروژه ها را ذکر کرد، بلکه به معروف ترین و بزرگ ترین پروژه هایی که برای شما هم قابل شناسایی باشد، اشاره می کنیم.
شما دوست عزیز می توانید هم با انتخاب موارد زیر و هم در منوی سایت از قسمت پروژها از جزئیات این پروژه ها مطلع شوید.

 • هتل اسپیناس
 • هتل ایران مال
 • برج الهیه
 • برج جهان کودک
 • برج آبشار
 • برج مینا رزیدنس
 • باشگاه بولینگ برج میلاد
 • و …
قیمت بلوک سبک
پروژه های ساختمانی با استفاده از بلوک سیپورکس

مزایای بلوک سبک هبلکس (سیپورکس)

 • عایق حرارت
 • عایق صوت
 • عایق رطوبت
 • مقاومت سازه در برابر آتش سوزی
 • مقاوم در برابر زلزله
 • وزن سبک
 • کاهش بار مرده ساختمان
 • کاهش هزینه ها و مقرون به صرفه
 • و…

بخوانید: بازسازی ساختمان با بلوک سبک

تفاوت بلوک هبلکس با بلوک سیمانی

زمانی که بخواهید برای سازه های بتنی بلوک سبک خریداری کنید، با انبوهی از انتخاب‌ها روبرو می شوید. بلوک های لیکا، بلوک هبلکس، بلوک لیپر و … از جمله بلوک های سبکی هستند که این روزها در بازار به وفور یافت می‌شود. اما این مدل ها چه تفاوتی با بلوک هبلکس دارند. این موضوع نخستین سوالی است که ذهن اغلب مشتریان را درگیر می کند. در واقع زمانی که ما این دسته از بلوک ها را به مشتریان پیشنهاد می کنیم، تمایل دارند تا در رابطه با مقایسه بلوک هبلکس با بلوک سیمانی و انواع بلوک های موجود در بازار اطلاعات بیشتری را کسب کنند.

حتما بخوانید: سیمان چیست و چگونه به وجود می آید؟

پیشنهاد سیپورکس: بلوک سیمانی و مزایا و معایب آن چیست ؟

در این زمینه باید عنوان کنیم که بلوک های هبلکس (سیپورکس) از هر نظر با بلوک های دیگر نظیر لیکا، لیپر و سایر بلوک های سیمانی تفاوت دارند. البته باید این نکته را به خاطر داشته باشید که بلوک های سیپورکس با هبلکس ساختار یکسانی دارند و نمی‌توان تفاوت چندانی بین این دو بلوک قائل شد. اما زمانی که بخواهیم آن ها را با سایر بلوک های موجود در بازار مقایسه کنیم، حجم زیادی از تفاوت ها را مشاهده خواهیم کرد. نخستین تفاوتی که در این میان وجود دارد، نحوه اجرا می باشد. در واقع بلوک های سیپورکس به وسیله چسب مخصوصی به همدیگر متصل می‌شوند.

این در حالی است که سایر بلوکهای سبک به وسیله ملات های سنتی نظیر سیمان متصل می شوند. استفاده از ملات های سنتی می تواند هزینه و زمان بیشتری داشته باشد. از طرفی دیگر این موضوع سبب می‌شود تا وزن کلی ساختمان افزایش پیدا کرده و در نتیجه مقاومت آن در برابر زلزله کاهش پیدا کند.

 
ویژگی بلوک بلوک سبک سیپورکس (هبلکس) بلوک سیمانی
مواد تشکیل دهنده بلوک هوا، سیلیس، سیمان، آهک، گچ و پودر آلومینیوم سیمان، آب و سبک دانه ها
ابعاد بلوک ۲۰*۲۰*۶۰

۸*۲۵*۶۰

۱۰*۲۵*۶۰

۱۵*۲۵*۶۰

۲۵*۲۵*۶۰

۲۰*۲۰*۴۰

۲۰*۳۰*۴۰

۲۰*۱۰*۴۰

۲۰*۸*۴۰

۲۰*۱۵*۴۰

قیمت بلوک هزینه نهایی مقرون به صرفه مناسب

بهتر است بدانید: معرفی انواع ملات ساختمانی و نقش بلوک سیمانی در سقف تیرچه بلوک

تفاوت دیگری که در این میان وجود دارد، سطح عایق بودن آنها است. در واقع باید عنوان کنیم که اغلب بلوک های سبک در مقابل انتقال حرارت و صدا عایق هستند. اما در این میان بلوک های سیپورکس و بلوک هبلکس نسبت به سایرین توانایی بیشتری برای جذب حرارت و صدا دارند. بدین جهت می‌توان گفت که این بلوک‌ها می‌توانند به شیوه بهینه‌ تری مانع از انتقال حرارت و صدا شوند. همین مورد باعث شده تا به انتخاب ایده آل تری برای مشتریان بدل شوند. موضوع دیگری که تفاوت بین بلوک هبلکس با بلوک سیمانی و سایر بلوک ها را برجسته کرده، نحوه به کارگیری تاسیسات مختلف در بطن آن ها می باشد.

در واقع شما در حین ساخت یک بنای مسکونی بایستی حتما فضای لازم برای عبور لوله، سیم و … را فراهم نمایید. متاسفانه اغلب بلوک های موجود در بازار، فضای لازم برای عبور این تاسیسات را ندارند. مازاد بر این برش آن ها می تواند میزان ضایعات را افزایش داده و فرایند کار را دشوار نماید. این در حالی است که بلوک های سیپورکس و هبلکس به سادگی توسط اره برش داده می شوند. لذا بنا می‌تواند در ساده‌ترین وجه ممکن فضای لازم برای عبور سیم و لوله های مختلف را فراهم نماید. این قابلیت بی نظیر موجب شده تا اغلب معماران حرفه ای استفاده از این محصولات را در اولویت خود قرار دهند.

بخوانید: مزایا و معایب اره دستی در برش بلوک

هبلکس بهترین انتخاب برای بلوک سبک ساختمانی

پس از این که با انواع بلوک سبک آشنا شدیم باید به فکر انتخاب بهترین مورد برای ساختمان سازی خود باشیم. با این که کاربرد هر کدام از بلوک ها با دیگری متفاوت است، اما می توان برخی از آن ها را با توجه به مزایایی که دارند در صدر جدول انتخاب قرار داد. بلوک های هبلکس، بهترین انتخاب برای ساخت دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان خواهند بود. چرا که این نوع از بلوک های سبک، مقاومت بالا و در عین حال، وزن پایینی دارند. بلوک های هبلکس، باعث صرفه جویی در میزان هزینه ها و همچنین مصرف انرژی نیز خواهند شد. پس بلوک هبلکس به دلیل کارایی و مشخصه هایی که دارد، بهترین انتخاب برای ساختمان سازی است.

بهترین انتخاب مصالح برای شما، مصالحی است که مقاومت ساختمان را افزایش دهد. بلوک سیپورکس، بلوکی استاندارد در صنعت ساخت و ساز است که از آن در بسیاری از پروژه های بزرگ استفاده شده است. استاندارد بودن ساختمان نکته ای است که بسیار پر اهمیت است و باید از مصالح استانداردی نیز استفاده شود. حمل بلوک سبک با استفاده از کامیونت های جرثقیل دار درب انبار تهران می باشد.

جهت حمل بلوک بهتر است بدانید نحوه بارگیری بلوک سبک به چه صورت است؟ و ماشین مناسب برای حمل بلوک سبک چه ماشینی می باشد؟

5/5 - (12 امتیاز)

33 دیدگاه برای “قیمت بلوک سبک و خرید بلوک سبک هبلکس

  • فاطمه قاسمی گفته:

   بلوک سبک اتوکلاوشده یا بلوک aac در برندهای مختلفی در بازار موجود هستند که شناخته شده ترین و معروف ترین برند، بلوک هبلکس هست. بلوک سیپورکس با هبلکس هیچ فرقی در ساختار ندارند و تنها فرقشون نام برندشون هست. پرین، سیلیس آرا، کیبکس و… هم از برندهای دیگر این بلوک سبک هستند.

 1. محمد سلیمی گفته:

  سلام. من میخوام یه ساختمان 4 طبقه در شمال تهران بسازم و درنظر داشتم که از بلوک سیمانی استفاده کنم. طبق تحقیقاتی که برای انتخاب مصالح موردنظر و استعلام قیمت داشتم، متوجه شدم که خرید بلوک سیمانی به لحاظ اقتصادی، به صرفه تره به همین دلیل از خرید بلوک سیمانی منصرف شدم. نکته مهم دیگری که منو برای خرید بلوک هبلکس ترغیب کرد، مزایای اون هست. به خصوص عایق صوت و حرارت.
  امکانش هست که تاییدیه یا استاندارد های این بلوک رو ارسال کنید.

  • سارا نادری گفته:

   سلام جناب فتحی عزیز
   خیر ما بلوک سیمانی نداریم ما تمام فعالیتمون تو زمینه بلوک سبک هبلکس که با برند سیپورکس شناخته شده است فعالیت داریم، ما مقالات بسیاری در مورد بلوک سیمانی در وبسایتمون داریم و همچنین ویدئو های مربوط به بلوک سیمانی و به قطع یقین بلوک سبک هبلکس (سیپورکس) مزایای بسار بیشتری نسیت به بلوک سیمانی دارد ما به نظر شما احترام میزاریم و به شما پیشنهاد میکنیم قبل از خرید بلوک سیمانی تحقیقات لازم به عمل بیاورید تا بتونید خرید امنی داشته باشین.

 2. زهرا گفته:

  بسیار عالی تنها وبسایتی بود که درمورد بلوک سبک این همه محتوا داشت به نظرم هر کسی هر سوالی در رابطه با بلوک سبک هبلکس داره اینجا به جواب سؤالاتشون می رسه،
  منم به جواب سوالم رسیدم.
  موفق باشین.

  • سارا نادری گفته:

   سلام دوست عزیز
   سپاس از همراهی شما خیلی خوشحالیم که پاسخ سوالات خود را از مجموعه ما گرفتین و اینکه ما کلی ویدئو در خصوص بلوک سبک هبلکس داریم که در بخش ویدئو ها میتوانید مشاهده کنید.

 3. محمد گفته:

  سلام. من میخوام در گرگان یه ویلا بسازم. خیلی در مورد مزایای بلوک سبک ساختمانی شنیدم. به همین خاطر میخواستم من رو راهنمایی کنید که میتونم از این بلوک های سبک استفاده کنم و باتوجه به انواع بلوک سبک با برندهای مختلف، قیمت بلوک سبک چقدر هست؟

  • سارا نادری گفته:

   سلام دوست عزیز
   جهت مشاوره و اطلاع از قیمت بلوک سبک(هبلکس) میتوانید با شماره شرکت تماس بگیرید کارشناسان ما پاسخگو خواهند بود. 02188780480-2

 4. نادر گفته:

  سلام . برا دیوار کشی میخوام استفاده کنم ..
  میخواستم بدونم صدا ازشون رد میشه یا نه؟

 5. روزبه خان محمدی گفته:

  سلام و خسته نباشید
  ما یه پروژه تو کیش داریم که نیاز داریم از این بلوک های سبک شما استفاده کنیم البته با تحقیقاتی که انجام دارم متوجه شدم مجموعه شما گزینه بسیار مناسبی است و حتی یکی از دوستانم برای پروژه شخصی خودشون از بلوک های سبک اتوکلاو شده شما استفاده کرده اند و بسیار راضی بودن به خصوص که بلوک های شما چسب های مخصوص به بلوک ها را دارند و مقاومت بسیار بالایی ام دارندو
  سوالی که دارم این است که آیا خرید بلوک سبک از مجموعه شما برای ما به صرفه است یا نه و یا اگه نمایندگی دارین که به ما نزدیک باشه را ممنون میشم به ما معرفی کنید

  • سارا نادری گفته:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از توجه شما به مجموعه ما
   خدمت شما عرض کنم که مشتریانی بسیاری تو کیش داریم که بلوک های خود را از ما خریداری میکنن و ما اونجا نمایندگی نداریم بهتر است برای خرید بلوک سبک با شماره های شرکت تماس بگیرید مشاوران ما راهنمایی های لازم در خصوص ثبت سفارش و نحوه پرداخت و ارسال بار شما را راهنمایی خواهند کرد.

 6. احمد بیگی گفته:

  سلام. خسته نباشید.
  خیلی کامل بررسی انواع بلوک سبک را انجام دادید.
  آیا من از طریق سایت میتونم ثبت سفارش بلوک سبک را انجام بدم؟

  • فاطمه قاسمی گفته:

   درود فراوان. از این که نظرتون رو اعلام کردید، متشکریم.
   برای ثبت سفارش بلوک سبک aac (سیپورکس یا هبلکس) باید با کارشناسان واحد فروش سیپورکس تماس بگیرید تا مطابق با محل پروژه و متراژ آن راهنماییتون کنند.

 7. روح ا... مروی گفته:

  ُسلام. من میخوام در رشت یه ویلا بسازم. خیلی در مورد مزایای بلوک سبک ساختمانی شنیدم. به همین خاطر میخواستم من رو راهنمایی کنید که میتونم از این بلوک های سبک استفاده کنم و باتوجه به انواع بلوک سبک با برندهای مختلف، قیمت بلوک سبک چقدر هست؟
  7334***0911

  • فاطمه قاسمی گفته:

   درود. به دلیل شرایط آب و هوایی درشمال ایران استفاده از بلوک های سبک بهترین انتخاب است. به دلیل اینکه بلوک های سبک سیپورکس مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت دارد.
   ما در رشت نمایندگی داریم. شما میتونید تماس بگیرید تا مشاوران راهنماییتون کنند.

 8. رضا اسکندری گفته:

  قیمت بلوک سبک هبلکس چقدره؟
  ممنون میشم باهام تماس بگیرید.
  5845***0912

 9. محمد سلیمانی گفته:

  سلام. ممنون از مقاله جامعی که ارائه کردید. اینکه استفاده از بلوک های سبک بخاطر مقاومت بالا و عایق بودن در پروژه های بزرگ ساختمانی مثل هتل اسپیناس پالاس و … حرف اول را میزنند، شکی نیست. چون باید در این پروژه ها امنیت به طور کامل برقرار باشه.
  بلوک سبک همانطور که در مقاله هم ذکر کردید، دارای انواع مختلفی هستند. ولی میخوام بدونم که تفاوت بلوک لیکا، هبلکس و یا سیپورکس چی هست؟ به غیر از برندینگ فرق دیگه ای هم دارند یا صرفا فرقشون در برند هست؟

  • فاطمه قاسمی گفته:

   درود.
   انواع بلوک سبک باتوجه به برند، سایز و مواد تشکیل دهنده متفاوت هستند.
   بلوک لیکا بلوک سیمانی است و از نظر ظاهری و ابعاد هم با بلوک سیپورکس و هبلکس متفاوت هستند.
   بلوک سبک هبلکس و سیپورکس هر دو از نظر ساختار و ابعاد شبیه هم هستند و تنها تفاوت در برندینگ آن است.
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران سیپورکس در ارتباط باشید.

 10. سجادب گفته:

  سلام من این بلوکو میخوام اما رو دیواری میخوام استفاده کنم که باربره، و شما گفتید برای دیوار غیر باربر ازینها استفاده میشه، به عبارتی گویا مقاله فقط در مورد بلوک های سبک هست، چیزی در مورد بلوک سنگین ندیدم

  • فاطمه قاسمی گفته:

   درود. بلوک های سبک مناسب دیوارهای غیرباربر هست و این مقاله همانطور که از اسمش مشخص هست در مورد بلوک های سبک ساختمانی است.

 11. سید گفته:

  ممنون بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار ما گذاشتید ، سوال مهمی در متن بی جواب ماند و آن‌هم مقدار جذب رطوبت در مقایسه با آجر هست ، مثلاً در مناطق مرطوب و بارانی ، آیا عایق مطلوب رطوبت هستند یا نه؟ و همچنین نحوه پلاستر کردن دیوارهای ساخته شده با این نوع بلوک چگونه است؟

  • سیپورکس گفته:

   سپاس از اینکه نظرتون رو باما در میان گذاشتید. از مزایای بلوک های سیپورکس مقاومت بالا در برابر رطوبت هست و یکی از بهترین گزینه ها برای مناطق مرطوب محسوب میشه. برای راهنمایی در مورد پلاستر کردن با 02188780480 تماس بگیرید.

 12. Shiva گفته:

  بلوک aac حرف نداره برای ساخت و ساز. مقاله خوبی بود.
  ممنون از اطلاعاتی که داخل سایت قرار میدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *