حذف میلگرد و وال پست در بلوک سیپورکس

 

با استفاده از مصالح ساختمانی سنتی مانند بلوک سیمانی، آجر و… باید از وال پست یا میلگرد بستر استفاده کرد اما اگر از بلوک سبک مانند بلوک سیپورکس استفاده می کنید، نیازی به استفاده از مصالح دیگر همچون میلگرد بستر نیست. در واقع با حذف میلگرد و وال پست در بلوک سیپورکس طبق پیوست 6 آیین نامه استاندارد 2800 ساختمان منجر به استفاده از بست های مکانیکی است.

بست اتصالات سیپورکس باتوجه به عملکرد مناسب لرزه ای نیازی به نگهداری به میلگرد بستر در هنگام زلزله ندارد و جایگرین مناسبی برای آن است. از بست های اتصال برای اتصال دیوارها به هم، دیوار به ستون، دیوار به سقف و… به کار می رود که طریقه نصب آن به راحتی انجام می گیرد.

در شرکت سازه سبک آرسام 4 مدل بست مکانیکی با عناوین زیر موجود است که هر یک کاربرد ویژه ای در ساختمان سازی دارد.

بست های اتصال تخت یا بست خطی معمولا 20 سانتی متر طول، 2.5 سانتی متر عرض و 2 میلی متر ضخامت دارند. جنس این بست ها از ورق های گالوانیزه فولادی است و دارای مقاومت زیاد است.

بست ال قائم از اتصالات مهمی است که برای اتصال بلوک ها در ساختمان سازی طبق آیین نامه استاندارد 2800 استفاده می شود.

این بست رادیکالی از پرفروش ترین اتصالات است که جنس آن از ورق گالوانیزه فولادی و در طول 30 سانتی متر، عرض 3 سانتی متر و ضخامت 2 میلی متر ساخته می شوند.

برای تعداد بست های مکانیکی در اجرای پروژه و طریقه نصب اتصالات حتما با مشاوران سیپورکس به شماره 2-02188780480 تماس بگیرید.

همراه ما باشید با مقاله: آشنایی با انواع بست اتصالات بلوک