بلوک سبک Siporex و تاریخچه آن - همراه با مزایای بلوک سبک - شرکت سازه سبک آرسام
ورود و ثبت نام 0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

mini cart
بلوک سبک Siporex و تاریخچه آن

بلوک سبک Siporex و تاریخچه آن

برای بیان تاریخچه بلوک سبک Siporex باید گذری به سال 1924 کنیم. در همه کشورها مهندسان تا قبل از سال 1924 از بلوک های سنتی مانند بلوک های سیمانی و…  برای ساخت دیوارها و سقف استفاده می کردند.

اما در سال 1924 انقلابی بزرگ در این صنعت رخ داد که دارای بیشترین مزایا هم برای سازندگان، هم برای تولیدکنندگان و هم برای صاحب آن ساختمان محسوب میشد.

فردی که این انقلاب را برپا کرد، معماری اهل سوئد بود که این محصول جدید را ابداع کرد.

این معمار که در صدد ایجاد مصالح ساختمانی با ویژگی‌ هایی شبیه چوب بود، به مصالحی دست یافت که نه تنها از جهت سبک وزنی و شناور بودن روی آب به چوب شباهت داشت، بلکه دارای ویژگی‌ و مزایای زیادی است که در ادامه به آن به طور جزئی اشاره می کنیم. با ما همرا باشید تا در ادامه با تاریخچه بلوک سبک Siporex آشنا شوید.

از تاریخچه بلوک سبک Siporex بیشتر بدانید…

حدود ۴۵ سال پیش (سال 1924) در آلمان غربی آقای جوزف هبل، پیمانکار ساختمانی، مبادرت به مکانیزه کردن سیستم تولید بلوک aac با طراحی سیستم اندازه گیری، مخلوط کردن، قالب گیری و برش بلوک نمود.
سپس با اضافه کردن آرماتور مقاومت این محصول را افزایش داد.
مهندسان معمار و مجریان ساختمانی به سرعت متوجه قابلیت‌ ها و خصوصیت‌های بی نظیر این سیستم که بسیار سبک ولی با مقاومت بالا بود، شدند و از این ویژگی‌ ها در پروژه‌های خود استفاده کردند.
افزایش تقاضا برای استفاده از این نوع بتن باعث شد که تا سال ۱۹۹۵ میلادی ۵۱ کارخانه با تولیدی برابر با ۳۱ میلیون متر مکعب در سال در سراسر دنیا احداث گردد و تا سال ۱۹۹۸ میلادی این تعداد به ۱۵۰ واحد تولیدی با ظرفیت ۵۰ میلیون متر مکعب در سال افزایش یافت.
تولیدکنندگان عمده این محصول به ترتیب در قاره های اروپا، آسیا، آمریکا و اقیانوسيه قرار دارند.
همچنین دو انجمن AACPA (انجمن AAC آمریکا) و EAACA (انجمن AACاروپا) در راستای حمایت از تولید و ترویج AAC در اروپا و آمریکا تأسیس گردیده‌اند.

تاریخچه بلوک سبک Siporex در ایران 

تولید بلوک سبک سیپورکس در ایران از سال ۱۳۵۳ آغاز و با پیشرفت تکنولوژی و به منظور عرضه مصالح ساختمانی نوین و کارا منطبق با مباحث ۱۸ و ۱۹ مقررات ملی ساختمان توسعه یافت.
اهمیت عایق سازی یکی از اصلی ترین ویژگی برای ساختمان است و از اهمیت بالایی برخوردار است.
به دلیل اهمیت بالای عایق بودن این محصول، تاریخچه بلوک سبک Siporex را عنوان کردیم؛ چون خیلی از افراد این سوال را می پرسیدند و مشتاق بودن تاریخچه بلوک AAC را بدانند.

این بلوک، بلوکی اتوکلاو شده است. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اتوکلاو چیست ؟

اتوکلاو دستگاهی است که برای ساخت این بلوک، از فشار و دمای بالا همراه با بخار آب استفاده می کند. به این بلوک اتوکلاو شده، بلوک AAC هم می گویند.

مزایای بلوک سبک Siporex

  • عایق گرمایی مناسب
  • عایق صوت بودن
  • نصب آسان
  • مقاوم در برابر تخریب
  • فساد ناشی از گزند موریانه، مورچه و سایر حشرات
  • مقاوم در برابر زلزله
  • بلوک سبک
  • و…

در مقالات قبلی تمام این موارد به طور کامل و مجزا اشاره شده که با ورود به صفحه مقالات سیپورکس می توانید تمام مقالات سایت را مشاهده و در صورت نیاز هر کدام را انتخاب کنید.
در این مقاله سعی کردیم شما را با تاریخچه بلوک سبک Siporex و مزایای استفاده از آن در ساختمان آشنا کنیم.
اگر از خواندن این مقاله رضایت داشتید، نظرات خود را با ما در میان بگذارید. بیان نظرات شما به بهبود کیفیت خدمات ما کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط :

error: Content is protected !!

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا مطالب مورد نظر را دانلود کنید

طراحی توسط وب رمز

@ کلیه امتیاز سایت متعلق به سازه سبک آرسام میباشد.