بهترین بلوک - معرفی بلوک سبک سیپورکس (AAC)- شرکت سازه سبک آرسام
ورود و ثبت نام 0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

mini cart
بهترین بلوک

بهترین بلوک

 • بهترین بلوک برای ساختمان‌ سازی چه بلوکی است؟
 • کدام بلوک بیشترین مزایا و کمترین معایب را دارد؟
 • چگونه بلوک ساختمانی مناسب را تشخیص بدهیم و انتخاب کنیم؟

در این مقاله به تمام این پرسش‌ها پاسخ خواهیم داد. دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم دنیای نسبیت است. هیچ چیز در آن مطلق و قطعی نیست. هیچ وسیله‌ ای نیست که بتوان فقط از مزایای آن گفت. هر ابزاری نقصی نیز به همراه دارد. با این حال ” انتخاب ” راهی برای پیدا کردن گزینه‌ بهتر است. گزینه‌ ای که مزایای آن نسبت به معایبش بیشتر باشد. مزیت‌ هایش بر ایرادهای آن بچربد. این قانون همه‌ جا حتی در ساختمان‌ سازی صدق می‌کند.

بلوک‌های ساختمانی بسیار متنوع و متفاوت هستند. هر کدام از آن ها معایب و مزایای خود را دارند. اگر در مورد ” مزایا و معایب بلوک هبلکس ”  نیاز به راهنمایی دارید، با انتخاب آن می توانید اطلاعات کاملی در این راستا کسب کنید. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که بلوک AAC چیست؟

برای دانستن این مطلب شما را به خواندن مقاله ” بلوک AAC چیست؟ ” دعوت می کنیم.

یک بلوک ساختمانی مناسب باید چه ویژگی‌ هایی داشته باشد ؟

 • وزن بلوک ساختمانی

بهترین بلوک ساختمانی بلوکی است که با وجود وزن کم، مقاوم باشد. مبحث دیگر چگالی بلوک است. بلوک‌ های سبک‌ وزن با وجود چگالی پایین دارای مقاومت مناسبی هستند. به‌ طور کلی به بلوکی سبک وزن می‌گوییم که چگالی کمتر از 1700kg/mدارند. هرگاه فضاهای خالی درون بلوک بیش از نیمی از حجم آن را تشکیل بدهند، بلوک مقاومت خود را از دست می‌دهد. بلوک سبک از بهترین بلوک های ساختمانی است.

بلوک سبک aac

بلوک سبک سیپورکس aac، بهترین بلوک ساختمانی

 • مقاومت بلوک ساختمانی

همانطور که پیشتر اشاره شد بهترین بلوک، بلوکی است که مقاوم باشد. بلوک‌ های سنگین نسبت به سبک مقاوم ترند. توجه داشته باشید که از بلوک‌ های سبک و نیمه‌ سبک نمی‌ توان در ساخت دیوارهای باربر استفاده نمود.

 • قیمت بلوک ساختمانی

گاهی هزینه‌ بیشتر برای یک محصول خاص، هزینه‌ های بعدی را کاهش می‌ دهد. در نتیجه برآیند کلی هزینه‌ ها به‌ صرفه خواهد بود. بلوک‌ های سبک جزئی از همین دسته محسوب می‌ شوند. هر چند که قیمت بلوک های سبک سیپورکس از دیگر بلوک های سبک کمتر است و در عین حال بالاترین کیفیت و کارایی را دارد. در نتیجه هزینه‌ های شما به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

 • بلوک ساختمانی ضد زلزله

ضد زلزله بودن همواره از ویژگی‌ های مهم و تعیین‌کننده در انتخاب بهترین بلوک ممکن برای ساختمان‌ سازی بوده است. بلوک ضد زلزله، امنیت ساختمان را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. همچنین از نگرانی‌ ها و دل‌ مشغولی‌ های مالکان و ساکنان آن می‌ کاهد. در واقع ساختمانی که با روش‌ های مناسب و استاندارد ساخته می‌شوند، امنیت شهر را بالا می‌ برد.

این ساحتمان‌ ها از خسارات پیش‌ بینی نشده‌ جانی و مالی پیشگیری می‌کنند. برخی از بلوک‌های ساختمانی علاوه بر این که ضد زلزله هستند، در برابر آتش‌ سوزی نیز مقاومند. مانند بلوک سبک سیپورکس. این بلوک‌ ها در هنگام آتش‌ سوزی نیز تلفات و خسارات را به حداقل می‌ رسانند.

 • بلوک عایق‌

بلوک سبک سیپورکس عایق حرارت

بلوک سبک بهترین بلوک با مقاومت بالا در برابر آتش و حریق

اهمیت عایق‌ سازی به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی ضرورت یافته است. (طبق آخرین مواد و مباحث مصوبه در قوانین ساختمان‌سازی کشور) به همین منظور باید از بلوک عایق در ساخمان سازی استفاده کرد. بهترین پیشنهاد بلوک aac است.

بلوک aac چیست ؟

بلوک اتوکلاو شده که در دما و فشار ما پخته می شود و وزن سبکی دارد.

بلوک AAC دارای مزایای بی شماری است که در ادامه به برخی از مهم ترین آن اشاره می کنیم:

 • عایق صوت
 • عایق رطوبت
 • مقاوم در برابر حریق و آتش سوزی
 • مقاوم در برابر زلزله
 • و…

برای عایق‌ سازی سه راه وجود دارد:

 • راه اول ساختن ساختمان با بلوک‌ های معمولی است. پس از اتمام ساخت نسبت به عایق‌ کاری اقدام می‌ شود.
 • راه دوم هنگام اجرای بلوک‌ ها یک لایه استایرن به آن ها اضافه می‌ کنند. این لایه عایق حرارتی، رطوبتی و صوتی محسوب می‌ شود.
 • در راه سوم از بلوک‌ های عایق استفاده می‌کنند. در این روش نیازی به عایق‌ کاری مجدد وجود ندارد.
 • سرعت انجام کار

از دیگر موارد مهم در کار با بلوک‌ های ساختمانی مدت زمانی است که این بلوک‌ ها برای اجرا نیاز دارند. زمان گران‌ ترین سرمایه‌ی زندگی است. بهترین بلوک ساختمانی، بلوکی است که نیاز به زمان و انرژی کمتری داشته‌ باشد. بلوک‌های سیمانی سبک به علت وزن پایین و کارپذیری آسان این ویژگی را نیز دارا می‌ باشند.

بهترین بلوک

احتمالا شما نیز به دنبال انتخاب بهترین بلوک برای ساختمان سازی هستید. به نظر شما چه مزایا و معایبی است که یک بلوک را به بهترین انتخاب تبدیل می کند؟ هریک از بلوک ها طبیعتا مزایا و معایبی خواهند داشت. اما برای انتخاب بهترین بلوک، ابتدا باید محل مورد استفاده آن را در نظر بگیرید.

هریک از انواع بلوک ها برای مصارف خاصی در نظر گرفته شده اند. از این رو نمی توان کاربرد تمامی انواع بلوک ها را یکسان دانست. بلوک ها یکی از پرکاربردترین انواع مصالح ساختمانی شناخته می شوند و به همین دلیل باید با مزایا و معایب و همچنین بهترین نوع بلوک ها آشنایی داشته باشید.

با پیدایش بلوک های سبک، بلوک های سیمانی کم رنگ تر شدند و به دلیل مزیت های بسیاری که از بلوک های سبک شاهد هستیم، در اغلب ساختمان سازی ها مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به بررسی بهترین نوع بلوک خواهیم پرداخت:

بهترین نوع بلوک کدام است؟

برای انتخاب بلوک، ابتدا باید با انواع آن آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین بلوک را نسبت به محل مورد استفاده خود، انتخاب کنید. در حالت کلی، بلوک های سبک کارایی بیشتری نسبت به نوع قدیمی بلوک ها دارند.

اما بلوک های سبک نیز خود، در انواع مختلفی عرضه شده اند. در ادامه، قصد بررسی انواع بلوک های سبک را داریم تا در نهایت بتوانیم بهترین بلوک را برای مصارف ساختمانی انتخاب کنیم. از جمله پرکاربردترین انواع بلوک های سبک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهترین نوع بلوک

خرید و قیمت بهترین بلوک

بلوک سبک پوکه ای

بلوک های پوکه ای از ترکیب: آب، سیمان و پوکه معدنی ساخته می شوند. این بلوک با اینکه کارایی های زیادی دارد، اما بیشترین کاربرد آن مربوط به ساخت سقف، تیغه و دیوار می شود. بلوک های پوکه ای به دو شکل توخالی و توپر ارائه شده اند. بلوک های پوکه ای بهترین انتخاب برای ساختمان سازی خواهند بود.

چرا که باعث کاهش چشمگیری از وزن سازه های آپارتمانی می شود. بلوک های توخالی معمولا ضخامت بیشتری نسبت به بلوک های تو پر پوکه ای دارند. پوکه ها از سفت شدن گدازه های آتشفشانی به دست آمده و به دلیل وزن پایین و ترکیب قوی با سیمان، مورد استقبال قرار گرفته اند.

مزایای بلوک سبک پوکه ای

به نظر شما چه عاملی باعث شده که بلوک سبک پوکه ای در مقاله بهترین بلوک ها جای بگیرد؟ بلوک های پوکه ای وزن کمتری نسبت به سایر انواع بلوک ها دارند. همین ویژگی باعث صرفه جویی در میزان هزینه ها و همچنین مدت زمان اجرای پروژه خواهد شد.

اثرگذاری زلزله نیز در صورت استفاده از این بلوک، کاهش پیدا خواهد کرد. بلوک های پوکه ای به عنوان یک عایق حرارتی قوی نیز شناخته می شوند و در صورت استفاده از آن، حتی از نظر سازمان بهینه سازی مصرف سوخت نیز نیازی به عایق کاری دیوار نخواهد بود.

بلوک سبک پوکه ای، یک عایق صوتی قوی نیز خواهد بود. بلوک های پوکه ای استحکام قابل قبولی داشته و ساختار آن به گونه ای است که می توانید انواع عملیات: شیار زنی، میخ کوبی، سوراخ کوبی و… را روی آن به انجام برسانید.

بهترین بلوک | بلوک لیکا

بلوک های لیکا نیز در محتوا بهترین بلوک، جای دارند. بلوک های لیکا از ترکیب: آب، سیمان و دانه های صنعتی ساخته می شوند. دانه های صنعتی در کارخانجات تولید می شوند و تفاوت آن با پوکه های معدنی در این مورد خواهد بود.

بلوک های لیکا نیز مزایای بسیاری دارند و از جمله مهمترین آنها می توان به: اجرای ساده، مقاومت بالا در برابر زلزله، وزن پایین و عایق حرارتی و صوتی اشاره کرد. بلوک های لیکا نیز کارایی های منحصر به فرد خود را دارند و یکی از پرفروش ترین انواع بلوک ها به شمار می روند.

بهترین بلوک کدام است؟

در بخش های قبل، با ویژگی های بلوک های سبک و سنگین آشنا شدیم. بلوک های سنگین نیز امروزه پیشرفت های بسیاری داشته و با پیشرفت تکنولوژی، شاهد افزایش کیفیت این نوع بلوک ها نیز شده ایم. اما چنانچه بخواهیم از نظر انسان دوستانه به این موضوع نگاه کنیم، بلوک های سبک انتخاب بهتری برای ساختمان های کشور ایران خواهند بود.

چرا که ایران از جمله مناطق زلزله خیز جهان است و استفاده از بلوک سبک، می تواند میزان خسارات را تا حد زیادی کاهش دهد. با استفاده از بلوک های سبک، علاوه بر صرفه جویی در میزان هزینه ها، استحکام بیشتری از سازه خود شاهد خواهید بود.

خرید بهترین بلوک

برای خرید بهترین بلوک، راه های متفاوتی پیش روی خود خواهید داشت. هرکدام از این راه ها، مزایا و معایب منحصر به فرد خود را به دنبال دارند. تا چندی پیش، برای خرید انواع مصالح ساختمانی، باید به یکی از فروشگاه های سطح شهر مراجعه می شد.

در این صورت، هم به وقت زیادی برای خرید مصالح نیاز داشتیم و هم میزان تنوع در فروشگاه ها کم بود. با گسترش فضای مجازی، شاهد قدم گذاشتن مصالح فروشی ها نیز در این عرصه شدیم. در انتخاب فروشگاه مورد نظر نیز باید نهایت دقت را داشته باشید.

سیپورکس یکی از بهترین ها در این زمینه است که در طول دوره فعالیت خود، توانسته نظر بسیاری را نسبت به خود جلب نماید. با انتخاب سیپورکس نگران کیفیت بلوک ها نخواهید بود. چرا که کلیه بلوک های سیپورکس از بالاترین درجه کیفی برخوردار بوده و بدون هیچگونه نگرانی، می توانید از آنها استفاده کنید.

بخوانید: خرید بلوک هبلکس

قیمت بهترین بلوک

قیمت یکی از مهمترین مواردی است که قبل از خرید باید به آن توجه داشته باشید. هریک از انواع بلوک ها، قیمت متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. اغلب افراد به دنبال پیدا کردن پایین ترین قیمت هستند. اما توصیه می کنیم که هیچوقت کیفیت را فدای قیمت نکنید. اجناسی که کیفیت مطلوبی دارند معمولا قیمت بالاتری نیز خواهند داشت.

سیپورکس، بهترین بلوک ها را با نازلترین قیمت برای فروش گذاشته است. با اینکه قیمت های متفاوتی از بلوک ها شاهد هستیم، اما بلوک های سیپورکس از بالاترین درجه کیفی برخوردار بوده و با قیمت های پایین ارائه می شوند. کارشناسان سیپورکس به صورت تمام وقت، آماده ارائه خدمات پشتیبانی هستند و می توانید راهنمایی های مورد نیاز را از آنها دریافت کرده و یا استعلام قیمت بگیرید.

جمع‌ بندی و سخن آخر

لازم است پیش از خرید بلوک‌ های ساختمانی، آن ها را بشناسیم. اولین قدم این است که بدانیم چه میخواهیم؟ ساختمان ما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ باید ضد زلزله باشد؟ محدودیت زمانی برای اجرای آن را داریم؟ از نظر اقتصادی با محدودیت‌هایی رو به رو هستیم که باید به آن توجه داشت.

امتیاز شما باعث بهبود کیفیت محتوا میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

پیش از اقدام به خرید بلوک سبک AAC و چسب بلوک هبلکس می توانید از کارشناسان فنی ما در این حوزه راهنمایی بگیرید و سپس اقدام به خرید بلوک سبک هبلکس کنید.

              02188780480 داخلی 104

مقالات مرتبط :

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا مطالب مورد نظر را دانلود کنید

@ کلیه امتیاز سایت متعلق به سازه سبک آرسام میباشد.