آشنایی با انواع سرامیک - شرکت سازه سبک آرسام
ورود و ثبت نام 0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

mini cart
آشنایی با انواع سرامیک

آشنایی با انواع سرامیک

مقدمه ای از انواع سرامیک

سرامیک یکی از مهم ترین مصالح به کار رفته در انواع ساختمان می باشد. سرامیک در اصل به معنای متریال یا سفالی است که پخته شده است. در صورتی که با انواع سرامیک آشنا باشید می توانید بهترین نمونه ها را انتخاب کنید.با استفاده از این متریال بسیار جذاب می توان نمونه های بسیار با کیفیت و جذابی را در اختیار داشته و به خوبی از آن ها استفاده کرد.باید در نظر داشت که سرامیک ها را به صورت گسترده ای از خاک رس و برخی دیگر از متریال های طبیعی تولید می کنند.می توان از این محصولات در قسمت های مختلف ساختمان ها استفاده کرده و به خوبی آن ها را به کار برد.تنوع بالا در این محصولات را می توان به عنوان یکی از ویژگی های بسیار جذاب در نظر داشت.این محصولات به صورت گسترده ای می توانند برای موارد زیادی مناسب باشند.
امروزه و با توجه به تکنولوژی های موجود، ساخت سرامیک را می توان به عنوان علمی در نظر داشت که محصولاتی جامد را تولید می کند که از مواد غیر آلی و غیر فلزی تشکیل شده اند.با استفاده از این تعریف می توان تنوع بسیار بالایی را برای سرامیک ها در نظر داشت.این محصولات می توانند برای استفاده های مختلف و متنوعی مناسب بوده و بهترین کارایی را برای شما داشته باشند.
ساخت و تولید انواع سرامیک در دماهای بالا انجام شده و می توان بهترین قابلیت ها را برای آن ها در نظر داشت.این قابلیت ها را می توان به شکل های مختلف در اختیار داشته و به خوبی از آن ها بهره برد.
این محصولات در صورتی که در دماهای بسیار بالا قرار گیرند می توانند به خوبی شکل اولیه خود را حفظ کنند.باید در نظر داشت که این محصولات برای استفاده های مختلف مناسب می باشند.می توان دسته بندی های مختلف را در این محصولات در اختیار داشته و با نام های مختلف آن ها را به راحتی مورد استفاده قرار داد. نام گذاری های انجام شده با توجه به نوع تولید انواع سرامیک می باشد.

معرفی انواع سرامیک

انواع سرامیک را می توان در دسته بندی های متنوعی قرار داده و به خوبی از آن ها استفاده کرد.باید در نظر داشت که این محصولات می توانند برای قسمت های مختلف و متنوعی مناسب باشند.
در صورتی که از این محصولات به خوبی استفاده کنید، می توانید درجه بندی های کیفی مختلفی را در اختیار داشته باشید.از دسته بندی های موجود می توان به نمونه های لعاب دار و بدون لعاب اشاره کرد.یکی دیگر از دسته بندی های موجود در این محصولات که می توان به خوبی از آن ها استفاده کرد ابعاد کاشی و سرامیک موجود می باشد.می توان در سایز های مختلف و متنوعی از این محصولات استفاده کرد و بهترین کیفیت را مشاهده کرد.برای قسمت های مختلف یک ساختمان می توان از سایز های مختلف استفاده کرد.
یکی دیگر از دسته بندی های موجود در این محصولات که می توان به خوبی از آن ها استفاده کرد، مربوط به ضخامت می باشد.می توان در ضخامت های مختلف و متنوعی از این محصولات استفاده کرده و بهترین کیفیت را مشاهده کرد.باید در نظر داشته باشید که این محصولات می توانند با داشتن ضخامت های مختلف برای قسمت های گوناگون مناسب باشند. به صورت متداول ضخامت های بیشتر را برای قسمت های پر رطوبت تر استفاده می کنند.می توان به عنوان نمونه هایی بسیار جذاب در قرنیز ها نیز از این محصولات نهایت استفاده را داشت.نمونه های خاصی را نیز می توان مشاهده کرد که به صورت ضد اسید تولید می شوند.از این نوع سرامیک اغلب در کارخانه ها و آزمایشگاه ها به صورت گسترده ای استفاده می شود.
مقاومت شیمیایی موجود در این نوع سرامیک بسیار بالا می باشد.از دیگر دسته بندی های موجود در این محصولات می توان به نمونه های دیواری و کفی اشاره کرد.در هر یک از این دسته ها نیز می توان مدل های بسیار متنوعی را مشاهده کرده و به خوبی از آن ها استفاده کرد.در هریک از این محصولات باید به دسته بندی های موجود توجه داشته و به خوبی از آن ها بهره برد.

بیشتر بدانید: شیرآلات ساختمانی ایده آل استاندارد

ویژگی انواع سرامیک

انواع سرامیک در طرح و رنگ های مختلف

انواع سرامیک از نظر ساختاری

از مهم ترین دسته بندی های موجود در انواع سرامیک می توان به ساختار های موجود اشاره کرد.این محصولات برای استفاده در زمینه های گوناگون با نام های مختلف معرفی می شوند.از مهم ترین نمونه های موجود می توان به موارد زیر اشاره کرده و هر یک را به صورت مختصر شرح داد.

بیشتر بدانید: مراحل اجرای سرامیک بزرگ کف

  • سرامیک کاشی

سرامیک کاشی را می توان به عنوان یکی از زیر مجموعه های مهم سرامیک ها در نظر داشت.این محصولات که از دانه های ظریف و بلورین در حرارت های بالا تشکیل شده اند، در انواع لعاب دار و بدون لعاب تولید می شوند.می توان از این محصولات با توجه به وزن بسیار خوبی که دارند در قسمت های مختلف یک ساختمان استفاده کرد.
پیشنهاد سیپورکس: کاشی و سرامیک

  • سرامیک گرانیتی

سرامیک گرانیتی را می توان به عنوان یکی از نمونه های جدید و جذاب در بازار معرفی کرد.این محصولات برای استفاده در انواع پوشش های کف و نما به صورت گسترده ای به کار گرفته می شوند.می توان این محصولات را در رنگ های بسیار متنوعی تولید کرده و به خوبی از آن ها در نما استفاده کرد.این محصولات به دلیل این که فاقد لعاب می باشند باید برای براق کردن آن ها از پولیش و ساب استفاده نمود.مقاومت و طول عمر بالای این محصولات باعث شده است تا بسیار محبوب باشند.

  • سرامیک پرسلانی

سرامیک پرسلانی را می توان به عنوان یکی از انواع مدل های موجود در بازار معرفی کرد که طرفداران بسیاری دارد.این محصولات دارای دمای پخت بسیار بالایی بوده و برای استفاده در قسمت های مختلف ساختمان ها مناسب می باشند.میزان تخلخل در این محصولات بسیار کم بوده و می توان به راحتی از آن ها استفاده کرد.این محصولات نیز در دو حالت لعاب دار و بدون لعاب تولید شده و دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر آب می باشند.

جمع بندی

در آخر می توان گفت که استفاده از انواع سرامیک می تواند مزایای بسیار زیادی را داشته باشد.در صنعت ساختمان سازی می توان از انواع سرامیک ها به خوبی و در حالت های مختلف استفاده کرد.باید در نظر داشته باشید که این محصولات می توانند برای شما قابلیت های بسیار زیادی را داشته و بهترین کیفیت را ارائه کنند.

همراه ما باشید با: وال هنگ چیست؟

امتیاز شما باعث بهبود کیفیت محتوا میشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

پیش از اقدام به خرید بلوک سبک AAC و چسب بلوک هبلکس می توانید از کارشناسان فنی ما در این حوزه راهنمایی بگیرید و سپس اقدام به خرید بلوک سبک هبلکس کنید.

              02188780480 داخلی 104

مقالات مرتبط :

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا مطالب مورد نظر را دانلود کنید

@ کلیه امتیاز سایت متعلق به سازه سبک آرسام میباشد.